Виктория Томова загуби финала във Валенсия

Първата ракета на България при жените Виктория Томова загуби финала на турнира по тенис на клей от сериите WTA 125 в испанския град Валенсия с награден фонд 100 хиляди евро.

Водачката в схемата Томова отстъпи пред американката Ан Ли с 3:6, 4:6 за 78 минути.

69-ата в световната ранглиста българка, която е сигурна за участие на Олимпийските игри в Париж, допусна ранен пробив, но успя да го върне и да изравни 3:3. След това обаче американката взе три поредни гейма и поведе в резултата.

Във втората част Ан Ли направи два пробива, за да стигне до аванс от 4:1. Томова успя да вземе подаването й за 2:4, но до края нямаше шанс и американката затвори срещата при 6:4 с първия си мачбол.

С отличното си представяне на турнира Томова заработи 6960 евро и 81 точки за световната ранглиста, което ще й осигури ново рекордно класиране при жените.