Очаквайте в 17:30: ЦСКА-София - Берое

Италия спечели, но отново не впечатли в последната си проверка

Италия записа победа в последната си проверка преди Евро 2024. Европейският шампион се наложи с 1:0 над Босна и Херцеговина на стадион "Карло Кастелани" в Емполи.

Италия записа победа в последната си проверка преди Евро 2024. Европейският шампион се наложи с 1:0 над Босна и Херцеговина на стадион "Карло Кастелани" в Емполи. "Скуадра адзура" отново не успя да впечатли с изявите си, макар да имаше някои хубави моменти в мача. Все пак домакините успяха да зарадват тифозите с успех, а той бе изкован с гол на Давиде Фратези, който се разписа в 38-ата минута.

Домакините излязоха с Джанлука Скамака на върха на атаката и Федерико Киеза и Давиде Фратези от по-задни позиции. В средата на терена си партнираха Жоржиньо и Николо Фаджоли, а халф-бекове бяха Андреа Камбиазо и Раул Беланова.

Гостите пък заложиха на Армин Гигович и Ермедин Демирович в атака, а в средата на терена действаха Харис Хайрадинович, Бенджамин Тахирович и Дарио Шарич.

Макар Италия да имаше инициативата в началните минути, първата голова възможност бе за гостите. В 7-ата минута Харис Хайрадинович открадна топката пред наказателното поле след грешка в отбраната, финтира Матео Дармиан и стреля по земя, като само блестящата намеса на Джанлуиджи Донарума попречи да се стигне до откриване на резултата.

Веднага след това и домакините имаха прекрасна възможност. В 11-ата минута Фратези проби на скорост в наказателното поле, но в последния момент топката му бе избита. Тя обаче попадна във Федерико Киеза, който стреля отблизо и по чудо не отбеляза, като защитник изби пред голлинията.

Минута по-късно и Николо Фаджоли отправи точен изстрел, който обаче не затрудни особено вратаря на съперника.

В 14-тата минута отново Фратези нахлу на скорост в пеналта след прекрасен пас с пета на Скамака, но и този път се засуети и изпусна момента да отправи удар, като бе блокиран от вратаря.

В 18-ата минута отново играчите на Босна поставиха Донарума под напрежение. Този път Юсуф Газибегович стреля опасно от фаул и вратарят трябваше да се намесва решително.

Минута по-късно шанс се откри и пред Харис Хайрадинович, но неговият удар премина над напречната греда.

В 22-рата минута Раул Беланова напредна и реши да шутира, вместо да подава, но го направи доста неточно.

Домакините стигнаха до нова въможност за гол в 25-ата минута, когато след центриране от корнер Давиде Фратези бе изпуснат от защитата и стреля с глава, като не бе далеч от целта.

Последва период на затишие, от който се възползваха играчите на Италия. В 38-ата минута те вдигнаха оборотите и органидираха атака отляво, Федерико Киеза центрира перфекто към Давиде Фратези, който от воле намери вратата за 1:0.

Второто полувреме започна в доста по-спокойно темпо. В началните минути никой от двата отбора не успяваше да създаде нещо по-специално пред някоя от вратите.

В 53-тата минута отново се откри шанс пред Фратези да обстрелва вратата на съперника, но прати топката високо над напречната греда.

В 64-тата минута "адзурите" организираха една от най-хубавите си атаки в мача. След няколко паса с едно докосване топката бе подадена към Джанлука Скамака, който шутира от воле, но ударът му бе спасен от вратаря.

Нов шенс се откри пред Скамака в 73-тата минута, който бе намерен с подаване около точката на дузпата, но този път изстрелът му бе доста по-разочароващ и не успя да затрудни стража на съперника.

И отново Скамака опита удар, този път от дистанция, в 75-ата минута, но и този път без особен успех.

Нападателят имаше пореден шанс и в 82-рата минута, като този път обстрелва вратата с глава, но и в тази ситуация не успя да отбележи и топката мина над вратата.

В добавеното време Федерико Димарко направи голяма грешка, връщайки неразчетено и позволи на Анел Ахмедходжич да му отнеме и да се озове очи в очи с Донарума, но вратарят излезе дори извън наказателното си поле, за да попречи на съперника да се разпише.

Така по чудо Италия удържа победата си и отива с добро настроение към финалите в Германия. Първият мач на "Скуадра адзура" на първенството е срещу Албания на 15 юни. За Босна пък неудачите продължават, като тимът записа шеста поредна загуба на сметката си.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!