Бледо представяне от европейския шампион дни преди финалите в Германия

Отборите на Италия и Турция не излъчиха победител в приятелския мач помежду си, игран на стадион "Ренато Дал'Ара" в Болоня. И двата тима не впечатлиха особено с играта си и не успяха да си отбележат, като срещата приключи 0:0. "Адзурите" бяха една идея по-опасният тим и удариха греда в края на първата част, но селекционерът Лучано Спалети ще има доста над какво да помисли дни преди еврофиналите в Германия. Още повече, че отборът му там ще трябва да защитава титлата си от последното първенство.

Домакините излязоха с Матео Ретеги на върха на атаката и Лоренцо Пелегрини, Федерико Киеза и Рикардо Орсолини, които го подкрепяха в предни позиции. Жоржиньо и Брайън Кристанте бяха двойката опорни халфове.

Гостите пък бяха избрали Бариш Йълмаз да бъде изнесен нападател и Огуз Айдън, Юсуф Язъджъ и Кенан Йълдъз зад гърба му. Хакан Чалханоолу и Каан Айхан пък си партнираха в средата на терена.

Първата възможност в мача се откри пред Матео Ретеги в 7-ата минута. Той си освободи пространство пред наказателното поле и стреля, но над вратата.

В 13-тата минута и Турция стигна до първия си шанс да притесни Викарио. Хакан Чалханоолу стреля от фаул в стената, но топката отново попадна в него и той шутира от дистанция, но покрай вратата.

"Адзурите" също получиха възможност да обстрелват вратата на съперника от пряк-свободен удар в 19-ата минута. Това стори Лоренцо Пелегрини, но и неговият изстрел не бе достатъчно прецизен и не намери очертанията.

Турция обаче също показа зъби в 25-ата минута, като първо организира опасна контраатака, а при последвалия корнер Каан Айхан стреля с глава малко над напречната греда.

В 32-ата минута домакините организираха една от най-добрите си атаки. Те отнеха топката в средата на терена, Браян Кристанте центрира остро пред вратата, Матео Ретеги се размина с топката, но тя стигна до Федерико Киеза, който обаче не успя да отправи достатъчно добър удар.

Най-добрата възможност за Турция през първото полувреме бе за Баръш Йълмаз, който получи чудесно центриране пред вратата, но изстрелът му с глава мина над напречната греда.

Веднага след това и Италия отговори с хубава атака, завършена от Федерико Димарко, чийто удар обаче рикошира в защитник и мина над вратата. При последвалия корнер Брайън Кристанте стреля с глава, но нацели гредата.

В 52-рата минута Матео Ретеги отправи първия точен удар в мача, засичайки пас отляво, но твърде слабо и в ръцете на вратаря.

Две минути по-късно и Турция стигна до първия си точен изстрел, отправен от Бариш Йълмаз, но и той не притесни особено Викарио, който спокойно улови.

В 59-ата минута "адзурите" организираха добра атака по дясното крило, топката бе центрирана за Матео Ретеги, който реши да отиграе ситуацията атрактивно със задна ножица, но изпълнението му не бе прецизно и не застраши вратата.

Гостите имаха прекрасна възможност за гол в 64-тата минута, когато след центриране от корнер Мерих Демирал се оказа на стрелкова позиция и шутира към вратата и Викарио трябваше да прави важно спасяване.

В 80-ата минута събитията отново се пренесоха пред другата врата. Алесандро Бастони изпрати чудесно центриране към Андреа Камбиазо на далечната греда, но играчът на Ювентус не избра правилния начин да отиграе топката и пропусна отлична възможност.

В добавеното време на срещата Италия все пак стигна до сериозна опасност. Распадори се включи на скорост и шутира по земя, но ударът му бе спасен от стража на съперника.

В крайна сметка мачът завърши без голове и без победител. Следващата проверка на Италия е срещу Босна и Херцеговина на 9 юни. Ден по-късно пък Турция гостува на Полша в последната си контрола преди еврофиналите.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!