Фиорентина превъзмогна разочарованието и спря Аталанта по пътя към третото място

Отборът на Фиорентина, който преди малко повече от седмица загуби по болезнен начин финала в Лигата на конференциите от Олимпиакос, успя да превъзмогне разочарованието си и да надделее с 3:2 като гост над победителя в Лига Европа Аталанта. Срещата трябваше да се изиграе през март, но бе отложена заради инфаркта и последвалата кончина на изпълнителния директор на Фиорентина Джо Бароне. Този двубой имаше значение само за отбора на Аталанта, който можеше да измести Ювентус от третото място в крайното класиране. Фиорентина нямаше как да се изкачи по-високо от осмото място, което заемаше и преди днешния мач, така че "виолетовите" отново ще играят в Лигата на конференциите.

Двамата треньори заложиха на повечето от титулярите си, като Гасперини не можеше да разчита на Де Роон и Коласинак, а Италиано - на Сотил и Мандрагора.

Първото полувреме предложи изключително зрелище, след като под проливния дъжд в Бергамо феновете видяха пет много красиви попадения. Андреа Белоти откри резултата още в шестата минута, след като засече с глава перфектно центриране на Кастровили. Само шест минути след това намиращият се в страхотна форма Адемола Луукман изравни. Нигериецът бе изведен от Де Кетеларе и копна технично топката над Мартинели. Николас Гонсалес върна преднината на "Виола" в 19-ата след зрелищен удар от воле. Джорджо Скалвини за втори път възстанови равенството в 32-рата минута след силен удар по земя от 22 метра. В добавеното време на първата част Белоти отбеляза втория си гол след недобро изчистване от корнер и шут от 8-9 метра.

След почивката бе далеч по-скучно. Миранчук бе близо до това да изравни в 64-тата минута, но изстрелът му от границата на наказателното поле профуча встрани от целта. В добавеното време пък Скамака стреля много опасно с глава, но Мартинели се намеси блестящо и изби над гредата. Така Фиорентина нанесе първо поражение на Аталанта в Серия "А" от началото на април и прекъсна серията на бергамаските от шест поредни победи в първенството.