Късмет за Медведев и организаторите на "Ролан Гарос"

Даниил Медведев извади късмет, че съперникът му във втори кръг Миомир Кецманович очевидно беше контузен за двубоя им и се отказа във втория сет при разгромния резултат - 6:1, 5:0 след само 55 минути игра.

Организаторите също извадиха късмет, защото дъждът вчера парализира програмата и позволи само на 9 от 32 мача на сингъл да бъдат изиграни, а прогнозата за четвъртък не е много по-благоприятна. Бързият завършек на мача на Медведев беше добра новина в този смисъл, макар Кецманович да не заслужаваше обективно такава "съдба".

Медведев има 9 победи и 7 загуби на "Ролан Гарос" в осем участия, като цели пет пъти е отпадал в първи кръг, затова беше положително за него, че стигна толкова лесно до третия рунд. Следващият му противник ще бъде Мариано Навоне или Томаш Махач.