Очаквайте: Белгия - Словакия

"Тича" бушува в края на фантастичен сезон на Черно море! Алекс Колев се записа в историята с красив гол

Черно море спечели с 3:1 домакинството си на Крумовград в последния кръг от efbet Лига. По този начин футболистите на Илиан Илиев зарадваха феновете на "Тича", които изпратиха историческия сезон, в който "моряците" спечелиха сребърните медали. В летописите на родния футбол се записа и нападателят на гостите Александър Колев, който успя да изпревари Руан Секо от Лудогорец и да стане голмайстор на шампионата с 15 попадения.

Илиан: Надяваме се на добър жребий в Европа, ще играем в Разград

Колев намери мрежата и откри резултата с много хубаво изпълнение в 21-ата минута. Скоро след това Васил Панайотов изравни след щастлив за него рикошет. В 80-ата минута испанецът Дани Мартин порази вратата на Крумовград с мощен изстрел с глава. Мазир Сула покачи на 3:1 с точен удар в долния десен ъгъл и фиксира крайния резултат.

Срещата започна двуостро, като футболистите на Илиан Илиев и тези на Станислав Генчев вдигнаха постепенно оборотите. В 21-ата минута гостите от Крумовград удариха първи и смълчаха трибуните на "Тича". Вячеслав Велев центрира отляво и нападателят Александър Колев овладя отлично топката с бедро. След това голмайсторът се завъртя около Влатко Дробаров и с воле, преди топката да падне на земята, простреля Иван Дюлгеров - страхотно изпълнение и 1:0 за гостуващия състав.

Генчев: Имам разговори с Левски, но в следващите дни ще стане ясно дали ще сменя отбора

Признаването на гола на Александър Колев се забави заради преглеждане на предходната ситуация с ВАР - домакините претендираха за дузпа след игра с ръка на Матей Шимич в наказателното поле пред вратата на Крумовград. Беше преценено, че няма умисъл в действията на хърватския централен защитник и така попаденията на Алекс през сезона набъбнаха на 15 и на практика той стана недостижим на върха при стрелците през сезон 2023/2024 г.

Георги Иванов: Показа се, че в България се играе феърплей

В 34-ата минута "моряците" изравниха резултата. Мазир Сула подаде на Васил Панайотов, който шутира от средна дистанция, топката рикошира и се спря в мрежата за 1:1. Докато варненската публика беше на крака и се радваше на гола, опитният футболист на домакините отпразнува за секунди попадението със своето семейство в близост до игрището.

Панайотов: Искахме да сме втори, не се предадохме и сме щастливи

През второто полувреме играта запази своята динамика, като двата отбора продължиха да търсят голове. В 72-ата минута Влатко Дробаров от Морето засече топката с глава, но на бранителя от Северна Македония не му достигнаха сантиметри да порази далечния ъгъл. След десетина минути обаче Черно море достигна до обрата. Цветомир Панов центрира отдясно пред вратата на Крумовград, където Дани Мартин с плонж и силен изстрел с глава не даде шанс на Благой Макенджиев - 2:1.

Феновете превзеха "Тича"

В следващите минути на терена се появиха двамата резервни вратари, като за първи път през сезона националът Иван Дюлгеров отстъпи мястото си под рамката на тима от Морската столица. Веднага след своето влизане, 18-годишният Николай Пранджев трябваше да спасява мрежата на Крумовград. В 86-ата минута обаче Мазир Сула не даде шанс на младия страж с великолепен удар в долния десен ъгъл - 3:1 за тима на Илиан Илиев. Веднага след последния съдийски сигнал започнаха празненствата във варненския квартал "Чайка", където "моряците" получиха от президента на БФС Георги Иванов трофея за второ място в efbet Лига и своите сребърни медали.

Черно море 3:1 Крумовград

0:1 Александър Колев (21)
1:1 Васил Панайотов (34)
2:1 Дани Мартин (80)
3:1 Мазир Сула (86)

Стартовите състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров, 15. Дани Мартин, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 11. Илиан Илиев, 39. Николай Златев, 10. Николай Златев, 9. Атанас Илиев.

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 18. Клайдер, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 3. Калоян Пехливанов, 8. Ренан, 13. Диего Рапосо, 30. Жак Пехливанов, 91. Вячеслав Велев, 77. Октай Юсеин, 9. Александър Колев.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!