Шеф на ЦСКА - София със сериозни претенции към съдийството в мача срещу Черно море

Изпълнителният директор на ЦСКА - София Филип Филипов изяви сериозни претенции към Георги Кабаков и неговите асистенти. "Червените" отстъпиха на Черно море с 0:1, което означава, че отборът на Стамен Белчев ще трябва да мине през бараж, за да се класира за Лигата на конференциите.

Филипов коментира двете ситуации, при които домакините искаха дузпа, и сподели, че грешките в техен ущърб започват да натежават.

Черно море в Европа, а ЦСКА - София на бараж в мач с червен картон, отменена дузпа и нокаутиран от Бусато "моряк"

"Футболистите дадоха максимума от себе си, искаха да победят. Лошо се разви мачът за нас. Първото полувреме беше по-равностойно, а след почивката, след една грешка, получихме червен картон и мачът съвсем се обърка. След това допуснахме и гол, след което стана много трудно да обърнем. Знаем си нашите проблеми в отбора. Последните мачове не се получава да спечелим. От второ място отиваме на бараж - това е футболът.

Ние винаги гледаме първо нашата игра и какво правим на терена, но в последно време прекалено много съдийски грешки има и постоянно са в наш ущърб. Не говорим за съдийството, но според мен и днес имаше една чиста дузпа през първото полувреме, която не беше дадена. През втората част пък се даде дузпа, която се отмени след някаква спорно нарисувана засада. Тези грешки натежават.

Стамен Белчев: Червеният картон ни лиши от трите точки

Който и да е съперникът, ще играем срещу него, за да го победим. Мисля, че сме по-добрият отбор спрямо тези от долната таблица. Все пак това е един мач, в който всичко може да се случи. Нашето желание е да спечелим и да играем в Европа.

В края на миналата година загубихме първенството само заради една точка разлика с Лудогорец. Не сме очаквали, че тази година първенството ще се развие така и отборът ще бъде на това ниво. Работим и се надяваме да надграждаме, за да може ЦСКА да има нов облик.

75 ЦСКА - София 0:1 Черно море

Със сигурност ще има много нови неща - моделът и начинът на управление ще е друг. Има много напускащи футболисти, други ще дойдат. Това е нормално. Промените трябва да се направят постепенно и да има ефект от тях, а да не се взимат прибързани решения.

След края на сезона ще кажем дали ще има нов треньор. В момента Стамен Белчев е треньор на отбора и ние сме плътно зад него.

Нашите футболисти почти не репликират на съдиите, защото имат глоби за това нещо. Ние сме единственият отбор, който не се оплаква от съдиите, но става едно натрупване на грешки, което натежава. За мен ситуацията от първото полувреме е 100-процентова дузпа", заяви Филипов.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!