Спарта спечели и Купата на Чехия, фенове се биха след финала

Спарта (Прага) завоюва Купата на Чехия, след като във финала победи Виктория (Пилзен) с 2:1. По този начин отборът на Бриан Приске оформи златен дубъл само 4 дни след спечелването на шампионската титла.

Финалният двубой се игра на “Доосан Арена” в Пилзен, но Виктория не се възползва от домакинското си предимство. До почивката мачът беше равностоен, а гол на Ладислав Крейчи от Спарта беше отменен заради засада.

Всичко най-интересно се случи в края на срещата. В 79-ата минута Сампсън Дуех от Виктория си отбеляза автогол, а в 85-ата домакините останаха в намален състав, след като Павел Сулц получи червен картон.

В 87-ата минута Томаш Хори възстанови равенството, но в добавеното време Велко Бирманчевич получи пас от Мартин Витик и донесе победата на Спарта.

Това е общо осма национална купа за гранда от Спарта, който не беше правил дубъл от 10 години.

След последния съдийски сигнал се стигна до грозни сцени. Фенове на двата тима се сбиха на терена, но полицията бързо се намеси и предотврати по-сериозни инциденти.

Снимки: CTK

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!