Ювентус се измъкна от голяма дупка и се спаси от загуба след изоставане с три гола

Ювентус показа голям характер и се добра до равенство 3:3 в гостуването си на Болоня на "Ренато Дал'Ара" от 37-ия кръг на Серия "А". Торинци дълго време изглеждаха неузнаваеми и бяха тотално надиграни от своя съперник, който поведе с 3:0, но в края на мача показаха характер и се добраха до равенството. В първия час от мача домакините бяха пълен господар на терена и взеха солидна преднина след два гола на Рикардо Калафиори във 2-рата и 53-тата минута и един на Сантиаго Кастро в 11-ата. След това обаче "бианконерите" изведнъж се вдигнаха на финален щурм и вкараха три гола за по-малко от десет минути чрез Федерико Киеза в 76-ата, Аркадиуш Милик в 83-тата и Кенан Йълдъз в 84-тата минута. В края гостите дори можеха да стигнат и до победата, но като че ли не им стигна времето.

Болоня излезе в този мач със Сантиаго Кастро на върха на атаката, а Йенс Одгор и Дан Ндойе бяха на двете крила. В средата на терена пък ще действаха Кацпер Урбански и Мишел Ебишер.

Паоло Монтеро пък не бе направил драстични промени в сравнение с последния мач на Юве на финала за Купата на Италия. Душан Влахович и Федерико Киеза си партнираха в предни позиции, а триото в средата на терена бе съставено от Адриен Рабио, Мануел Локатели и Фабио Мирети. На крилата пък отново започнаха Андреа Камбиазо и Самуел Айлинг-Джуниър.

По-малко от минута след началото на мача Болоня създаде първата си добра възможност. Ремо Фройлер се възползва от неубедително действие на защитник на гостите, отне топката и стреля, но Войчех Шчесни спаси.

При последвалия корнер домакините стигнаха и до откриване на резултата. Топката бе центриране остро по земя, отново играч на Ювентус не се намеси добре и изчисти кълбото в краката на Рикардо Калафиори, който с удар под напречната греда отбеляза за 1:0.

"Рособлу" продължаваха да са по-активни и в 8-ата минута Мишел Ебишер опита далечен удар, преминал над вратата.

В 11-ата минута резултатът бе удвоен. Топката бе центрирана в наказателното поле, където двама души скочиха да играят с нея и в крайна сметка от главата на Сантиаго Кастро тя се оплете в мрежата за 2:0.

"Бианконерите" изглеждаха тотално неориентирани и за малко резултатът да стане класически в 13-тата минута. Далечен удар бе спасен с мъка от Войчех Шчесни, а Одгор притича и довкара, но се оказа, че е бил в засада и попадението не бе признато.

В следващите минути Ювентус успя да поукроти натиска на домакините, но пък така и не съумя да създаде никаква по-сериозна опасност пред вратата на Лукаш Скорупски до края на полувремето.

В началото на втората част гостите най-накрая показаха зъби. В 47-ата минута Адриен Рабио се озова на добра позиция в наказателното поле и отправи точен удар, който бе спасен от Скорупски.

Много бързо обаче Болоня добави трети гол на сметката си. "Рособлу" отнеха топката в средата на терена и веднага я пратиха в предни позиции, там Данило не се намеси достатъчно убедително и позволи на Калафиори да му отнеме и останал очи в очи с Войчех Шчесни хладнокръвно копна топката, за да отбележи за 3:0.

Юве все пак успя да върне един гол в 76-ата минута. Федерико Киеза се възползва от грешка в отбраната на съперника, отне кълбото и останал очи в очи с вратаря реализира за 3:1.

Гостите успяха да вкарат и втори гол в 83-тата минута чрез Аркадиуш Милик, който се разписа със страхотен изстрел от фаул.

Само минута по-късно "старата госпожа" стигна и до равенството. Торинци организираха страхотна контраатака Кенан Йълдъз напредна с топка в крака и с мощен шут от дистанция се разписа за 3:3.

Юве можеше да направи и пълен обрат в 88-ата минута, когато след хубава комбинация Киеза бе изведен в наказателното поле и само намесата на защитник в последния момент попречи на нападателя да отбележи четвърти гол за своя тим.

В крайна сметка срещата завърши без победител, като двата тима остават с равен брой точки - по 68, съответно на 3-тото и 4-тото място във временното класиране. Така битката за бронзовите медали изглежда ще се реши в последния кръг от сезона.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!