Тотнъм приключи сезона с мощна победа срещу последния

Отборът на Тотнъм завърши с категоричен успех сезона в Премиър лийг. “Шпорите” разбиха с 3:0 като гост Шефилд Юнайтед в мач от 38-ия кръг на английския шампионат. Два гола за лондончани заби Деян Кулушевски, а едно попадение добави Педро Поро.

По този начин Тотнъм завършва сезона на пета позиция в крайното класиране и се класира за участие в Лига Европа. Играчите на Анге Постекоглу приключват с актив от 66 точки. Шефилд от своя страна отдавна знаеше съдбата си, че изпада в Чемпиъншип и финишира на последно място с едва 16 точки.

Днес резултатът бе открит от шведския национал в 15-ата минута. Тогава халфът се разписа с хубав диагонален удар с левия крак. Второто попадение отбеляза испанецът в средата на втората част, след като бе оставен на стрелкова позиция в наказателното поле, а малко по-късно Кулушевски оформи крайното 3:0 с нов хубав удар и подаване на Джеймс Мадисън. Малко преди края Андре Брукс от домакините получи червен картон, който след преглед от ВАР бе отменен. Това обаче по никакъв начин не повлия на крайния изход на срещата и Тотнъм затвори сезона по положителен начин и класическа победа.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!