"Контра": Предизвестен ли беше крахът на Италия и има ли сили Германия да стигне до края?

Нюкасъл остава седми, но ще чака услуга от шампиона за участие в Европа

Нюкасъл свърши своята работа в последния 38-ми кръг на Премиър лийг и продължава да мечтае за участие в Европа през новата кампания, но това вече зависи изцяло от изхода на финала за ФА къп. “Свраките” сразиха с 4:2 Брентфорд и събраха 60 точки, които им отреждат седмо място в крайното класиране, защото са с доста по-добра голова разлика от Манчестър Юнайтед (24 гола по-добро съотношение).

Челси обаче също спечели своя мач от кръга с 2:1 срещу Борнемут и с 63 пункта заема шестото място, което дава право на участие в Лигата на конференциите. Ако обаче Манчестър Сити, който стана шампион днес, спечели финала за ФА къп срещу Манчестър Юнайтед, то и седмото място в първенството ще осигурява билет за третия по сила европейски клубен турнир.

Още до почивката Нюкасъл свърши огромната част от работата си за постигане на победата и извоюва страхотен аванс от три гола. Мачът започна със стрес за феновете на “свраките” обаче, защото гол на Айвън Тони беше отменен в третата минута.

В 21-вата никой от домакините не намери за нужно да притеснява Бруно Гимараеш пред наказателното поле отдясно и неговото чудесно центриране беше засечено с глава от Харви Барнс за 0:1.

В 36-ата минута при хубава контраатака на гостите Александър Исак се пребори с противников защитник и предостави топката по отличен начин по земя на далечна греда за Джейкъб Мърфи, който покачи на 0:2.

Само пет секунди след изпълнението на център играчите на Брентфорд по нелеп начин загубиха топката, а Гимараеш изведе Исак в наказателното поле и шведският нападател направи резултата 0:3. Това бе 21-вото му попадение в Премиър лийг през сезона, като той е трети по този показател в шампионата, изоставайки само от Коул Палмър (22) и Ерлинг Холанд (27).

Домакините се постараха да запазят частица от честта си и дори потърсиха обрат през второто полувреме - Витали Жанелт намали на 1:3 в 48-мата минута след асистенция на Йоан Виса, а самият той бе точен за 2:3 в 70-ата.

Бруно ознаменува силния си мач с гол за 2:4 в 77-мата. Той на практически празна врата направи добавка след неособено хубаво париран изстрел от фаул на Исак.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!