Изключеният ВАР не спря Фрозиноне по пътя към голямата цел

Отборът на Фрозиноне почти си гарантира мястото в Серия “А” за втора поредна година. В среща от предпоследния кръг тимът се наложи с 1:0 над Монца като гост и преди финалния уикенд на Ботуша има 2 точки аванс пред Емполи и по една пред Верона и Удинезе.

Сасуоло вече изпадна, каквото се случи и на Салернитана още преди време, с което остана да се определи третият състав, който ще потегли надолу. След седмица Фрозиноне не трябва да губи от Удинезе на свой терен, което ще му гарантира оцеляването. Ако пък Емполи не победи Рома вкъщи, изходът на двубоя на Фрозиноне ще бъде без значение за домакините. Верона обаче е с един мач в запас, който е срещу последния Салернитана.

Според правилата на Калчото при равенство в точките между 17-ия и 18-ия ще има директен двубой между въпросните отбори, а няма да се взимат под внимание резултатите от директните срещи.

Иначе Фрозиноне се възполза от факта, че Монца не играе за нищо, като показа повече желание за игра и стигна до успеха. Той дойде след попадение на Уалид Чедира още в 9-ата минута. Преотстъпеният от Наполи футболист се превърна в кошмар за домакините, които не можеха да го спрат.

В течения на двубоя отборите си размениха по една греда.

Мачът ще се запомни и с куриоза, че за около десетина минути през втората част ВАР спря да работи. В един момент главният съдия се принуди да поднови играта, макар технологията да не функционираше, но в един момент всичко се оправи.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!