Бохум инкасира тежка загуба в Бремен и ще трябва да играе бараж за оцеляване

Бохум загуби тежко с 1:4 от Вердер в Бремен, като със загубата тимът падна до 16-о място в класирането, което означава, че ще трябва да играе бараж срещу третия във Втора Бундеслига - Фортуна (Дюселдорф). Головете за домакините отбелязаха Марко Фридъл (6’), Антони Юнг (78’), Йенс Стаге (80’) и Романо Шмид (87’), а точен за Бохум бе Кристофър Антуи-Аджей. Вердер пък финишира на 9-о място в класирането.

Още в 6-ата минута “бременските музиканти” вкараха първия гол в мача. След центриране от корнер на Марвин Дукш и лоша изява на Бернардо, Марко Фридъл откри резултата с хубав ножичен удар с левия крак. Гостите пък имаха своите шансове, но пропуски направиха Филип Хофман и Кевин Щьогер. Резултатът се запази такъв до последните 12 минути на двубоя, в които паднаха още цели четири попадения.

Първо в 78-ата минута Антони Юнг се разписа с глава след центриране на Марвин Дукш от пряк свободен удар и направи 2:0 за Вердер. Само две минути по-късно и Йенс Стаге се разписа, също с глава, като направи резултата класически. Резервата Кристофър Антуи-Аджей успя да върне едно попадение за Бохум в 85-ата минута, а крайното 4:1 оформи Романо Шмид с удар с десния крак и нова асистенция на Дукш.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!