РБ Лайпциг и Айнтрахт не се победиха, но и двата тима стигнаха до Европа

РБ Лайпциг завърши наравно 2:2 в гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) в последния ден от сезона в Бундеслигата. Гостите от източногерманския град, които взеха преднина от две попадения чрез Чави Симонс (42’дузпа) и Бенямин Шешко (46’), но Юго Екитике (60’) и Омар Мармуш (77’ дузпа) успяха да възстановят равенството.

Домакините имаха първата добра възможност малко преди средата на първата част, когато Омар Мармуш отправи опасен изстрел, но Янис Бласвих успя да спаси. Възпитаниците на Марко Розе взеха преднина в края на първата част, когато Чави Симонс реализира дузпа в полза на “биковете”. Гостите успяха да удвоят преднината си в самото начало на второто полувреме, когато Бенямин Шешко реализира великолепен гол с изстрел пред дъгата на наказателното поле, който отиде точно под гредата и не остави никакви шансове на Кевин Трап.

Момчетата на Дино Топмьолер се върнаха в двубоя след час игра, когато една топка бе изчистена след центриране от фал, но след ново подаване в пеналта Юго Екитике с глава намали изоставането на своя тим. Домакините продължиха да натискат в търсене на изравнителен гол. Нова дузпа в 77-ата минута, този път в полза на домакините и реализирана от Омар Мармуш оформи крайното 2:2. С това равенство РБ Лайпциг затвърди четвъртото си място в първенството и официално ще играе в Шампионската лига през следващата кампания. От своя страна Айнтрахт завърши шести и ще може да изпробва късмета си в Лига Европа, след като през тази година отпаднаха на 1/16-финалите в Лигата на конференциите.