И ЦСКА - София не успя да спре серията на непобедимите от Крумовград след зрелище на "Васил Левски"

ЦСКА - София и Крумовград извъртяха зрелищно 2:2 в мач от 33-ия кръг на efbet Лига. Патрик Луан откри резултата още в третата минута, а в 29-ата Джонатан Линдсет изравни. Матиас Фаетон осъществи пълен обрат в 49-ата минута, но шест по-късно Патрик Луан възстанови паритета и увеличи серията без поражения за своите на цели 15 шампионатни двубоя.

34 ЦСКА - София 2:2 Крумовград

"Червените", които стартираха без наказания Каранга, контузените Матай и Антонов, отстранения Де Нойер и Кордоба, който остана на пейката, трябва повече да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като пропиляха доста положения, включително и дузпа от Линдсет в края на първото полувреме. През втората част пък Скаршем начели лявата греда.

Гостите бяха без капитана Кацаров и с цели четири резерви по-малко от позволената бройка, която е 9.

Крумовградчани шокираха своя опонент с гол още в третата минута. Колев центрира към Луан и вторият простреля Бусато с глава. Попадението бе разглеждано дълго от ВАР, но и той го потвърди, тъй като голмайсторът бе покрит от Линдсет.

В 11-ата минута Крумовград бе близо до второ попадение след центриране от ъглов удар на Юсеин и рикошет в тялото на футболист в "червено", но Бусато се разтегна максимално и изби в нов корнер. Последваха още две центрирания от ъгловото флагче, а при второто играч на "сините" отново бе изпуснат, но шутът му излезе в аут.

В 21-ата минута домакините отправиха първия си точен удар чрез Фаетон, но Георгиев без проблем улови.

В 29-ата минута Вион осъществи 30-метров рейд по десния фланг, след което подаде по земя към Хайнц. Норвежецът изведе с едно докосване своя сънародник Линдсет сам срещу вратаря, който пусна топката покрай него, реализирайки в долния десен ъгъл за 1:1.

В 34-ата минута Луан и Колев се измъкнаха зад "червената" отбрана. Бусато първо спря набега на бразилеца, а след това изби в корнер с крак и добавката на Колев. Само 120 секунди по-късно Хайнц финтира двама бранители на гостите и стреля фалцово от границата на пеналта, но Георгиев плонжира и изби.

В 37-ата минута Скаршем можеше да осъществи пълен обрат, но не уцели вратата след шут от 16-17 метра. Секунди по-късно Георгиев отрази удар на Вион, а после се хвърли самоотвержено и в краката на опитващия да отбележи с добавка Кареасо.

В тази част от двубоя ЦСКА - София имаше осезаемо превъзходство и в 42-ата минута тимът на Стамен Белчев получи дузпа. Тя бе отсъдена след опит за удар на Хайнц и рикошет в ръката на Шимич. Зад топката застана Линдсет, но халфът не уцели вратата.

В заключителните секунди на първата част първо Колев получи добра възможност да стреля, но ударът му бе слаб и Бусато улови. Последва "червена" атака, която завърши с далеч по-добър шут на Кареасо, но над напречната греда.

Второто полувреме започна с добра атака на Крумовград. Ариаш я завърши с удар извън наказателното поле, който след коварен рикошет излезе в корнер покрай лявата греда.

ЦСКА - София отговори подобаващо в 49-ата минута. Тогава Скаршем се справи с Али отдясно в наказателното поле на Крумовград и центрира на задната греда. Там Фаетон без проблем засече от метър с глава в празната врата.

В 52-ата минута гредата спря домакините от трети гол. Скаршем отправи удар, който рикошира в крака на Колев, а след това и в левия страничен стълб, за да излезе в корнер. След неговото изпълнение Хайнц нанесе страховит удар от воле, но Георгиев изби.

Крумовград бързо се оттърси от шока и в 55-ата минута изравни. Патрик Луан се пребори с Петров в центъра на терена, бранителят на "червените" се опита да го събори но не успя и нападателят на гостите вкара за втори път в противниковата врата, останал очи в очи с Бусато.

Минута по-късно "сините" за малко не вкараха трето попадение след добра атака. Колев се озова очи в очи с Бусато, но се засуети и не успя да шутира. Все пак върна топката назад. Крумовградчани разиграха около наказателното поле на съперника, а атаката завърши с изстрел на Колев над напречната греда.

В 81-ата минута резервата Асприля се откъсна отдясно и центрира много добре за Линдсет. Норвежецът отправи шут от въздуха, но Георгиев изби.До края на срещата ЦСКА - София натисна здраво, но и чрез накъсване на играта крумовградчани удържаха равенството.

Така "червените" излязоха на второто място с точка преднина пред Черно море, но утре "моряците" приемат шампиона Лудогорец във Варна и дори при хикс ще си върнат второто място.

ЦСКА - СОФИЯ - КРУМОВГРАД 2:2

0:1 Патрик Луан 3
1:1 Джонатан Линдсет 29
2:1 Матиас Фаетон 49
2:2 Патрик Луан 55

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 22. Махмутович, 6. Петров, 3. Санянг, 21. Юга, 26. Кареасо, 7. Скаршем, 10. Линдсет, 11. Фаетон, 14. Хайнц

КРУМОВГРАД: 1. Георгиев, 3. Пехливанов, 5. Шимич, 4. Сантана, 2. Али, 8. Арияш, 13. Рапосо, 17. Луан, 91. Велев, 10. С. Юсеин, 9. Колев