Уникален скандал в Нидерландия: рефер изгони четирима, даде грандиозно продължение и накрая празнува с победителите

Ниските нива в нидерландския футбол наскоро станаха свидетели на уникален скандал. Мачът от четвърта дивизия между Сейнт Джордж и Де Валкен на 12 май бе от стратегическо значение, тъй като домакините се нуждаеха от равенство, за да си гарантират шампионската титла. Ситуацията по време на самия двубой до голяма степен се превърна в почти абсурдна, след като реферът Иън Смит изгони цели четирима играчи на гостите от Де Валкен и след това добави цели 15 минути към редовното игрово време, в което домакините от Сейнт Джордж успяха да стигнат до равенството 2:2, което им гарантира първото място.

Големият скандал обаче дойде след последния съдийски сигнал на двубоя, която футболистите на домакините започнаха с празненствата, а към тях… се присъедини и съдията Иън Смит. От Де Валкен обжалваха резултата от двубоя до Холандската футболна федерация, която отстрани до живот рефера след скандалното му поведение. Самият Смит заяви, че не вижда нищо лошо в направеното от него, тъй като се е включвал в подобни празненства и в предишни случаи, но не смята да обжалва отстраняването си.