Отлично начало, лош край срещу Франция и четвърта поредна загуба за България във VNL

България взе първия си гейм във Волейболната лига на нациите, но си тръгва от Анталия с 4 загуби.

Женският ни национален тим падна с 1:3 (25:19, 21:25, 11:25, 27:29) от Франция.

Преди това нашите загубиха от Нидерландия, Япония и Италия с по 0:3 гейма.

Следващият турнир от Лигата на нациите за жените е в САЩ.

Мария Йорданова изведе България напред в началото на двубоя с 6:5. Ива Дудова атакува мощно по правата за 7:6. Двойна блокада на Мария Йорданова и Борислава Съйкова и 8:7. Блокаут на Ива Дудова и 10:7. нова технична атака на Ива Дудова - 11:8. Мария Кривошийска атакува мощно в центъра за 12:8. Емил Русо взе прекъсване за Франция. Ива Дудова отново атакува по правата за 14:10. Ива Дудова атакува по блокадата за 18:14. Мира Паскова спаси трудна топка в защита и перфектна комбинация Петя Баракова - Ива Дудова - 20:18. Мира Паскова атакува успешно за 21:18. Мира Паскова атакува успешно по диагонала от зона 4 за 22:19. Страхотна комбинация Маргарита Гунчева - Мира Паскова и геймбол - 24:19. Ас на Маргарита Гунчева донесе успеха на България в първата част с 25:19.

Ас на Ива Дудова записа ас, а България поведе с 4:2 в началото на втората част. Мира Паскова атакува по блокадата за 6:5. Ива Дудова атакува в аут и Франция поведе с 9:7. Националките допуснаха четвърта поредна точка след леко пусната топка - 7:11. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Мария Йорданова атакува по диагонала за 8:11. Блокаут на Ива Дудова направи резултата 9:12. Ас на Мария Йорданова 10:12. Технична атака на Мирослава Паскова - 11:13. Блокада на Мария Кривошийска и 13:14. Ас на Ива Дудова и равенство при 14:14. Емил Русо взе прекъсване за Франция. Аманда Силвес атакува в аут - 15:16. Блокаут на Мария Йорданова - 16:17. Мария Йорданова атакува в аут - 16:19. Лоренцо Мичели взе второто си прекъсване във втората час. Ива Дудова атакува успешно за 17:19. Успешно нападение на Мария Йорданова - 18:20. Блокаут на Ива Дудова - 19:21. Мощна атака и блокада на Леандра Олинга Андела изведе Франция напред с 23:19. Ива Дудова атакува мощно за 20:23. Мария Кривошийска атакува успешно в центъра за 21:24. Маева Шалк атакува технично и "петлите" спечелиха втората част с 25:21.

Волейболистките на Франция дръпнаха с 8:2 в началото на третата част. Лоренцо Мичели взе прекъсвана за България. При 2:9, в игра се появиха Вангелия Рачковска и Елена Бечева. Франция поведе с 11:2, а Лоренцо Мичели взе рано, рано второто си прекъсвана за България в третата част. При 6:19 Микаела Стоянова замени Ива Дудова. Микаела Стоянова атакува мощно за 11:24. Франция спечели третата част с категоричното 25:11.

Мария Йорданова атакува успешно за 3:3. Ас на Мария Йорданова и България поведе с 4:3. Два поредни аса на Борислава Съйкова и България поведе с 8:5. Мира Паскова атакува мощно за 9:5. Ива Дудова атакува мощно по блокадата за 10:6. Французойките намалиха разликата само на 1 точка при 9:10. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Ива Дудова атакува в аут - 10:10. Маргарита Гунчева и Микаела Стоянова се появиха в игра. Микаела Стоянова атакува успешно за 11:10. Микаела Стоянова атакува по блокадата за 12:10. Мария Йорданова атакува по блокадата за 13:10. Амели Ротар изведе Франция напред при 14:13. Прекрасна единична блокада на Борислава Съйкова и България поведе със 17:16. Ива Дудова намери пролука в блокадата за 19:18. Двоен блок спря атака на Ива Дудова - 19:20. Лоранцо Мичели взе прекъсване за националките. Мира Паскова атакува по диагонала от зона 4 за 20:20. Ива Дудова пусна технично топката за 21:21. Мария Йорданова атакува мощно от зона 4 по диагонала за 22:21. Ас на Нина Стоилкович изведе момичетата на Емол Русо до мачбол при 24:22. Блокаут на Мария Йорданова - 23:24. Контраатака на Мария Кривошийска и равенство при 24:24. Мария Йорданова атакува, а французойките докоснаха режа и геймбол за националките - 25:24. Ива Дудова атакува в аут - 25:25. Мощна атака на Мария Йорданова и втори геймбол за момичетата на Лоренцо Мичели - 26:25. Блокада на Борислава Съйкова и равенство при 27:27. Ас на Лусил Жикел донесе успеха на Франция в четвъртата част с драматичното 29:27 и мача с 3:1 гейма.

Ива Дудова стана най-резултатен за България с 23 точки (2 аса).

Мария Йорданова добави още 18 точки (2 аса).