Отборите от София, Варна и Бургас започнаха с победи във второто издание на "Турнира на талантите"

Отборите на Зона Варна, Бургас и Пловдив постигнаха победи в първия ден на Турнира на талантите, който се провежда от днес до неделя в Национална футболна база "Бояна" и се предава на живо в Sportal.bg. В надпреварата се включват проектонационални селекции до 14 години от шест различни области на България. Това е втори и финален преглед за родените през 2010-а година през този сезон, като първият се проведе през декември. Турнирите за проверка на талантите по региони е част от Националната програма на БФС "Футболно бъдеще".

9 U14 Зона Варна 1:0 Зона Велико Търново

В първата среща тимът на Зона Варна се наложи с 1:0 над Велико Търново с буквално последния удар в мача. Иначе тимът от морската столица се представи по-добре през цялото време и владееше събитията на терена, но не успя да отбележи по-рано.

Във втората среща за деня отборът на Бургас прекърши с 1:0 Зона Благоевград. Калоян Недев, който играе като дясно крило, вкара единствения гол и изпусна още три положения. Бургазлии бяха по-активни, пропуснаха много възможности, но в крайна сметка се поздравиха с победата.

В третата и най-интересна част от днешния ден първите два отбора София и Пловдив не предложиха качеството, което зрителите видяха през зимата. Редовното време днес завърши 1:1, което наложи изпълнение на дузпи. Пловдивчани пропуснаха една, а за тимът на София стреляха в аут Мариян Славчев и Мартин Кузманов.

Мачовете от Турнира на талантите продължават утре с нови три двубоя, като първо ще си дадат среща София и Велико Търново, а след тях излизат Пловдив и Благоевград. Третият мач по обяд е между морските тимове на Бургас и Варна. Това е четвъртото издание на турнира и второ за набор 2010. Проектът започна преди повече от година и половина с два национални и шест регионални турнира за родените през 2009-а.

Снимки: Борислав Трошев