ЕВРО 2024: Швейцария 1:0 Германия /Почивка/

Без победител в сблъсъка между Левски и Черно море, протест на "сини" фенове беляза мача

Отборите на Левски и Черно море завършиха при резултат 0:0 в сблъсъка от 32-ия кръг на efbet Лига. "Сините" бяха по-активният тим през почти целия мач, но футболистите на Николай Костов не успяха да пробият защитата на "моряците", които си гарантираха място в топ 3.

Срещата започна със закъснение от около 10 минути, след като част от феновете на домакините навлязоха на терена и сложиха плакат против собственика Наско Сираков. Привържениците бяха застанали точно пред вратата на Сектор "Б" и мачът бе забавен.

Извънредна ситуация "Герена" - фенове превзеха една от вратите и забавиха мача с Черно море

Изпълнителният директор Даниел Боримиров отиде, за да разговаря с феновете в опит да ги убеди да освободят игрището. Органите на реда също се опитаха да вразумят феновете, като в крайна сметка след 10 минути на терена те се прибраха към Сектор "Б".

Старши треньорът на "сините" Николай Костов заложи на Пламен Андреев под рамката на вратата. Пред него действаха Марин Петков, Цунами, който стартира в сърцето на отбраната, тъй като аут за срещата бе Хосе Кордоба, Келиан ван дер и Патрик-Габриел Галчев. В центъра на терена бяха разположени Асен Митков и Карлос Охене. По фланговете опитният специалист бе избрал Фабио Лима и Джевад Ел Джемили, а зад централния нападател Рикардиньо действаше Патрик Мислович.

Наставникът на гостите от Варна Илиан Илиев пък започна от първата минута с Иван Дюлгеров, а пред националния страж бяха Дани Мартин, който заменя контузения Виктор Попов, Влатко Дробаров, Живко Атанасов и Цветомир Панов. В халфовата линия нямаше изненади, като треньорът на "моряците" стартира с Васил Панайотов, Пабло Гарсия и Мазир Сула. По крилата бяха разположени Андреяс Калкан и Илиан Илиев, а атаката бе водена от Атанас Илиев.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на Иван Дюлгеров. Джевад Ел Джемили направи пробив, който завърши с удар по земя, но топката не попадна в целта.

В 16-ата минута Фабил Лима показа добър поглед, намирайки на отлична позиция Патрик-Габриел Галчев, който си поведе кълбото и стреля, но право в ръцете на стража на гостите.

37 Левски 0:0 Черно море

Първият шанс за Черно море се откри през Мазир Сула, който обаче отправи твърде неточен изстрел. В 37-ата минута Калкан напредна по лявото крило и стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби във футболист на домакините. Последва добавка от страна на Илиан Илиев, но Пламен Андреев демонстрира добър рефлекс и отрази удара на младия футболист.

Левски започна по-активно втората част. В 48-ата минута Патрик-Габриел Галчев напредна отдясно, след което сви топката за Марин Петков, който обаче от удобна позиция не успя да отправи добър удар.

В 67-ата минута Фабио Лима отправи мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле, но Иван Дюлгеров се справи.

В 77-ата минута Пламен Андреев се намеси решително, след като Даниел Димов надскочи двама бранители и отправи точен удар с глава след центриране от корнер, но стражът на домакините успя майсторски да отрази изстрела на опитния футболист.

До края на срещата "сините" търсеха повече трите точки, но защитата на "моряците" се справи с атаките на домакините и по този начин си тръгна с точка от "Герена".

С този резултат Левски се изкачи до четвъртото място с актив от 55 точки. Черно море пък събра 66 пункта и изпревари ЦСКА - София.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 11. Джевад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 88. Марин Петков

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 16. Андреяс Калкан, 10. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Главен съдия: Радослав Гидженов

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!