Хофенхайм се разправи набързо с изпадналия Дармщат

Хофенхайм разби като гост с разгромното 6:0 изпадналия Дармщат в мач от предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата. Пет от головете за тима от Зинсхайм паднаха още през първата част, като за отбора отбелязаха Иляс Бебу (2’, 52), Максимилиан Байер (6’, 44), Павел Кадержабек (22’) и Озан Кабак (26’).

Така кръг преди края Хофе се изкачи на 7-а позиция позиция с 43 точки, която ще дава място в Лига Европа, като има теоретичен шанс дори за топ 6, тъй като изостава на 3 точки от Айнтрахт (Франкфурт). Отдавна простилият се с мястото си в елита  Дармщат  продължава с кошмарното представяне и с едва една победа в последните 26 мача е на дъното със само 17 точки.

Хофенхайм поведе още във 2-рата минута. Флориан Грилич изведе в чиста позиция Иляс Бебу, който излъга стража на Дармщат Александер Брунст-Зьолнер и насочи топката в мрежата за 0:1. Останаха съмнения за засада, но след преглед с ВАР се видя, че такава няма и голът бе признат. Само четиру минути по-късно се получи аналогична ситуация. Павел Кадержабек подаде към Максимилиан Байер, който се измъкна на ръба на засадата т защитата на домакините и с хубав удар направи резултата 0:2. Първоначално главният съдия Флориан Бадщубнер маркира офсайд, но ВАР показа, че нарушение няма и попадението остана.

Домакините окончателно сякаш рухнаха и в 22-рата минута получиха още едно попадение. Кадержабек получи топка отдясно, навлезе в наказателното поле и с удар от десния крак от много малък ъгъл и с помощта на страничната греда направи резултата 0:3. Кошмарът за домакините продължи с пълна сила четири минути по-късно, когато Озан Кабак също се разписа с глава след центриране от корнер на Андрей Крамарич. Минута преди края на първото полувреме Максмилиан Байер вкара второто си попадение в мача, след като бе изведен от Бебу сам срещу стража на домакините и отбеляза за 0:5.

Пропадането на Дармщат продължи и през втората част, като Бебу отбеляза второ попадение в 52-рата минута след нова асистенция на Крамарич. До края на срещата Хофе можеше да отбележи и още попадения, но направи няколко пропуска, а още един гол за тима бе отменен заради засада.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!