Дни след класирането си на финала в ШЛ, Борусия (Дортмунд) бе разбит от кошмара си от миналия сезон

Няколко дни след като елиминира Пари Сен Жермен и се класира на финала в Шампионската лига, отборът на Борусия (Дортмунд) загуби с 0:3 гостуването си на борещия се за оцеляване Майнц 05 в двубой от предпоследния кръг на Бундеслигата. “Жълто-черните” излязоха с резервите, а и не играеха за нищо, тъй като петото място и участието в ШЛ през следващия сезон е сигурно. Тези обстоятелства само отчасти обаче оневиняват Борусия за изключителното слабия мач, който отборът изигра, особено през първото полувреме. С този успех пък Майнц 05 излезе над чертата и със сигурност няма да изпадне директно, но все още има опасност да играе бараж за оставане в елита. В последния кръг от миналия сезон именно Майнц бе отборът, който лиши Борусия от титлата, след като двата тима направиха 2:2 в Дортмунд.

Един Терзич бе направил цели десет промени в стартовия си състав в сравнение с двубоя в Париж във вторник. Единствено Нико Шлотербек запази мястото си. Александър Майер започна на вратата, а Юсуфа Мукоко водеше атаката. Марко Ройс също бе част от стартовия състав.

Първата част бе истинска катастрофа за Борусия. Още в осмата минута удар на Амири от фаул срещна гредата. Четири минути по-късно Майнц 05 вече водеше в резултата. Видмер получи извеждащо подаване отдясно, след което върна към Леандро Барейро, който стреля покрай Майер. В 19-ата Жае-Сун Лий удвои, възползвайки се от груба грешка на Майер, който му подаде директно топката. Още четири минути по-късно кореецът се разписа за втори път с попадение, което бе идентично на първия гол за домакините. В 35-ата можеше да се стигне и до 4:0, но този път Майер успя да се намеси след удар на Барейро.

За началото на втората част Терзич направи тройна смяна - Санчо, Мааттсен и Брант замениха съответно Маален, Морей и Йозджан. Въпреки това отново в първите минути Майнц пропусна поредна възможност чрез Буркарт. След това Борусия все пак заигра доста по-добре и гостите започнаха да атакуват повече. В 52-рата минута Мукоко прати топката във вратата на домакините, но попадението бе отменено заради тънка засада.

“Жълто-черните” владееха много повече топката, но без да създават чисти ситуации. Така този двубой завърши без повече попадения.