Крумовград постави под сериозно съмнение европейските амбиции на Локомотив (Пд)

Крумовград разпиля Локомотив (Пловдив) с 4:1 в мач от първата шестица на efbet Лига. Патрик Луан (20) изведе домакините напред, а десет минути по-късно Алекс Колев (30) удвои от дузпа. Още преди почивката Матей Шимич (42) направи резултата класически в полза на домакините. Младокът Петър Андреев (54) върна един гол през втората част. Алекс Колев (74) отбеляза втория си гол в срещата, с което сложи точка на спора. Срещата на базата в “Коматево” бе ръководена от Михаел Павлов, който показа червен картон на Оливер Камдем през второто полувреме.

Двубоят беше с далеч по-голямо значение за гостите, които се борят с Левски за четвъртата позиция, която ако Лудогорец спечели Купата на България, ще даде право на участие в баража за Европа. Към момента “смърфовете” са с актив от 55 точки и имат една аванс пред “сините”. Домакините от своя страна изпращат отличен дебютен сезон в елита и към момента са на шеста позиция с 48 точки и невероятна серия от 14 мача без загуба. През месец март Крумовград отново победи Локомотив в Коматево, но с 3:1.

В 4-ата минута удар на Камдем от далечна дистанция премина покрай вратата. Четири минути по-късно Янко Георгиев трябваше да се намесва и да избива топката в корнер след удар Евандро от дъгата на наказателното поле. Крумовград беше близо до гола в първия си удар към вратата. Късметът покри младия страж Кристиян Томов, който изгледа как топката се отбива в страничната греда след мощен удар с левия крак на Серкан Юсеин от далечна дистанция.

В 20-ата минута Крумовград поведе в резултата след голяма грешка на отбраната на гостите. Александър Колев се пребори чудесно за топката в центъра на терена и изведе Луан сам срещу вратаря, а нападателят не сбърка, пращайки удара си точно покрай Томов. Младокът опита да излезе напред, но след това реши да се върне към голлинията, в опит да излъже Луан, който не се подведе.

Гостите можеха бързо да изравнят, но отлична намеса на Янко Георгиев след удар на Камдем предотврати това. В 25-ата минута Джуниет Али влезе в наказателното поле, след което залъга, че ще стреля, но вместо това подаде към Алекс Колев, който стреля неточно.

Само десет минути по-късно Крумовград стигна до втори гол. Мичи Нтело загуби детински топката на тъча, след което последва последва изритване на топката в предни позиции. Патрик Луан стартира преди линията на центъра, което му позволи да излезе сам срещу Томов за втори път в мача. Мартин Паскалев и Ефе Али опитаха да го стигнат, а първият събори нападателят в наказателното поле. Логично последва дузпа и жълт картон за защитника, което ядоса щаба на домакините, които искаха червен картон.

Зад топката застана Алекс Колев, който не се поддаде на освиркванията на феновете и преодоля Томов с удар в долния ляв ъгъл на вратаря.

В 38-ата минута удар на Мичи Нтело, насочен под гредата, беше избит в корнер от Янко Георгиев. От последвалият ъглов удар Локомотив можеше да се възползва по най-добрия начин, но Тодор Павлов нямаше необходимия късмет. Неговият изстрел с глава срещна страничната греда.

Още преди края на първото полувреме резултата стана 3:0 в полза на Крумовград. Поредната неточност в защитата на Локомотив беше наказана. Центриране на втора греда намери Божидар Кацаров, който с глава отклони топката успоредно на голлинията, а от близка дистанция Матей Шимич с глава не пропусна да накаже Томов.

В 54-ата минута появилият се от пейката Петър Андреев върна един гол за Локомотив. Димитър Илиев изработи попадението с майсторски пас между централните защитници, а младокът показа страхотна скорост и с безпощаден удар преодоля Янко Георгиев.

В 67-ата минута Оливер Камдем остави съотборниците си с човек по-малко. Въпреки че Локомотив живна през второто полувреме, устремът му беше спрян заради опасното влизане на защитника в краката на Диего Рапосо. ВАР се намеси и главният съдия промени жълтия си картон на червен.

В 72-рата минута Крумовград можеше да сложи окончателно точка на спора. Патрик Луан надбяга Тодор Павлов и центрира по земя към наказателното поле, където Алекс Колев се бе позиционирал много добре, но не успя да насочи удара си към вратата и стреля право в Томов. Две минути по-късно Алекс Колев отбеляза втория си гол в мача. Той беше оставен свободен в наказателното поле и с глава прати топката във вратата.

Малко преди края на редовното време Петър Андреев удари гредата от малък ъгъл, а в добавеното време Томов предотврати пети гол в своята врата след удар на Божидар Кацаров от близко разстояние.

КРУМОВГРАД - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 4:1
1:0 Патрик Луан (20)
2:0 Алекс Колев (30 д)
3:0 Матей Шимич (42)
3:1 Петър Андреев (54)
4:1 Алекс Колев (74)