Александър Митков и Гротадзолина във Финалната четворка за Купата на Италия в А2

Българският волейболист Александър Митков и тимът на Юаса Батери Гротадзолина ще играят във Финалната четворка за Купата на Италия в Серия А2. Състезателят, който играе и като посрещач, и като диагонал, и отборът от Централна Италия се наложиха над Пуул Либертас Канту с 3:1 (22:25, 25:15, 25:17, 25:19) във втория двубой помежду им, изигран в "Паласпорт Гротадзолина".

В първата среща тимът, воден от Масимилиано Ортендзи, победи съперника със същия резултат.

В полуфиналите Гротадзолина среща Консар Равена, който отстрани Тинет Прата ди Порденоне. Срещите са на 11 май (събота), финалът е на следващия ден.

Александър Митков стартира като титуляр четвъртия гейм, като се отчете с 5 точки. 17 точки записа Размус Брюнинг (2 блокади), Микеле Федридзи завърши с 16 точки (4 аса, 1 блокада). За съперника Кристиан Гамба бе единственият с двуцифрен актив - 10 точки (2 блокади).