Милан отново не спечели след голово зрелище срещу Дженоа

Милан и Дженоа завършиха атрактивно 3:3 в мач от 35-тия кръг от Серия А. Матео Ретеги откри за гостите от дузпа още в 5-ата минута, но Алесандро Флоренци в самия край на първата част възстанови равенството. В самото начало на второ полувреме обаче Калеб Екубан отново изведе Дженоа напред (48'), но Матео Габия отново изравни за домакините (72'), а три минути по-късно Оливие Жиру осъществи пълен обрат (75'). В 87-ата минута обаче Дженоа изравни чрез автогол на Малик Тиау. Доста дискусии отново ще породят решенията на Стефано Пиоли, който след обрата за своя тим реши да пази резултата, смени формацията на тима и пусна в игра защитници, което в крайна сметка не запази преднината на тима му.

Така "росонерите" вече са с четири поредни мача без успех в първенството и общо шест последователни срещи без победа във всички турнири. "Грифоните" пък са на спокойно място в средата на таблицата, като в последните си седем мача са инкасирали само една загуба. Мачът ще се запомни и с протестите на домакинските фенове към ръководството на отбора.

Милан по принцип играеше доста успешно срещу този съперник, като преди днешната среща "росонерите" имаха пет поредни победи срещу него, а последният успех на Дженоа е от 2020 г. - и то на "Сан Сиро".

Стефано Пиоли имаше доста проблеми и нямаше да може да използва контузените Майк Менян, Рубен Лофтъс-Чийк, Лука Йович, Симон Кяер и Антонио Миранте. Юнус Муса пък бе наказан.

В сравнение с нулевото равенство с Ювентус, наставникът на "росонерите" направи четири промени. Тео Ернандес се завърна на левия бек, а Фикайо Томори застана в сърцето на защитата на Милан вместо Малик Тиау. Исмаел Бенасер замени Ясин Адли в средата на терена. Атаката на тима отново водеше Оливие Жиру, подпомаган в задни позиции от Самуел Чуквуезе, който влезе на мястото на Рубен Лофтъс-Чийк, Кристиан Пулишич и Рафаел Леао.

Бившият играч на Милан и сегашен наставник на Дженоа Алберто Джилардино пък нямаше да може да разчита на голямата звезда на тима Алберт Гудмундсон, който бе контузен. С травми бяха още Руслан Малиновский, бившия футболист на "росонерите" Жуниор Месиас и Матия Бани. Атаката на Дженоа водеха Матео Ретеги и Кален Екубан.

Още в 4-ата минута Фикайо Томори препъна в наказателното си поле Алесандро Воляко и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Матео Ретеги, който прати Марко Спортиело в другия ъгъл - 0:1 за Дженоа. Домакините опитаха да отговорят бързо и осем минути по-късно Кристиан Пулишич бе близо до изравняването му, но ударът му нацели страничната греда на Хосеп Мартинес. Последваха и удари на Тео Ернандес и Исмаел Бенасер, които не намериха целта. Тижани Райндерс в 24-тата минута също пробва късмета си с далечен изстрел, минал встрани от вратата на Дженоа. Пет минути по-късно на свой ред Мортен Френдруп от гостите опита шут от дистанция, но също не уцели.

В края на полувремето Милан понатисна съперника си. В 39-ата минута Пулишич стреля опасно отдалеч, но Хосеп Мартинес успя да избие в ъглов удар. От последвалия корнер пък последва изстрел отблизо на Тео Ернандес с глава, но стражът на Дженоа отново се намеси. В крайна сметка по-добрата игра на "росонерите" доведе до изравнителен гол в самия край на първата част. Самуел Чуквуезе навлезе опасно в наказателното поле на гостите и центрира, а включилият се Алесандро Флоренци с глава възстанови равенството - 1:1, като това бе и първият му гол за сезона.

В самото начало на втората част Дженоа отново излезе напред. Алесандро Воляко, който спечели дузпата за тима си, този път влезе в ролята на асистент, като центрира към Калеб Екубан, който надскочи Матео Габия и с глава направи 1:2 за "грифоните". Четири минути по-късно Милан изравни, но Самуел Чуквуезе бе в засада и попадението бе отменено. В 65-ата минута се откри нов шанс за "росонерите" след индивидуален пробив на Тео Ернандес, но в крайна сметка французинът стреля в ръцете на Мартинес.

Пет минути по-късно влезлият като резерва Ноа Окафор изведе чудесно Оливие Жиру на чиста позиция, но французинът изигра положението разочароващо и стреля в аут. Все пак по-активната игра на "росонерите" даде резултат и Милан осъществи пълен обрат. Първо в 72-рата минута Алесандро Флоренци центрира от корнер, а Матео Габия се извиси и с глава изравни за 2:2. Само три минути по-късно тимът на Пиоли поведе. Кристиан Пулишич центрира отляво, а Жиру се реабилитира за пропуска си преди малко и с воле с левия крак направи 3:2 за Милан.

Дженоа обаче не се предаде и на свой ред успя да изравни. Три минути преди края на редовното време Мортен Торсби проби опасно и пусна успоредна на вратата топката. Защитата на Милан не реагира добре и Фикайо Томори изби в крака на влезлия като резерва Малик Тиау, който бе пуснат от Пиоли да пази резултата. В крайна сметка топката излъга Спортиело и влетя в мрежата на домакините за 3:3. До края на срещата Тео Ернандес и Жиру пробваха удари, но не бяха точни и така Милан отново не успя да се поздрави с успех.

МИЛАН (4-2-3-1): Спортиело; Флоренци, Габия, Томори, Ернандес; Бенасер, Райндерс; Леао, Пулишич, Чуквуезе; Жиру

ДЖЕНОА (3-5-2): Мартинес; Воляко, Де Винтер, Васкес; Спенс, Френдруп, Бадел, Торсби, Мартин; Ретеги, Екубан

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages