Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа

Отборите на Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 не се победиха за пореден път след равенството 0:0 преди месец. И този път двата отбора завършиха при нулево равенство в изключително важна среща от групата в efbet Лига, определяща отбора, който ще участва в бараж за европейските клубни турнири. Гол на Дилан Мертенс (85) беше отменен след намесата на ВАР заради засада. След днешното нулево равенство между Славия и Арда промени в класирането в групата не настъпиха.

Преди дни на същия стадион Ботев записа исторически успех с 2:0 над ЦСКА – София пред близо 19 000 зрители. Тази победа и успехът в първия мач срещу „червените“ прати „канарчетата“ на финал за Купата на България, така че настроението в отбора е приповдигнато.

В предишния кръг Славия удари Ботев с 1:0 на „Колежа“, а ЦСКА 1948 се добра до точката срещу Арда (Кърджали), завършвайки наравно 1:1.

Наставникът на Ботев Душан Керкез си беше направил добра сметка кой от футболистите му да остане на резервната скамейка. Антоан Конте и Ивелин Попов не участваха в мача с ЦСКА 1948. Двамата имат по 8 жълти картона, а при 9- ти ще бъдат наказани с по 2 мача и така ще пропуснат финала срещу Лудогорец на 15 май. Антонио Перера също остана на пейката.

Срещата започва ужасяващо с брутален сблъсък глава в глава между Джеймс Ето'о и Антонио Вутов. Двамата останаха на тревата, а срещата беше моментално прекъсната. Наложи се намесата на медицинския екип и докато за Ето'о мачът продължи, то Вутов беше изнесен моментално на носилка.

В 12-ата минута Сердюк пое топката пред наказателното поле, завъртя се два пъти и стигна до удар, но твърде слаб, за да затрудни Ханкич. Веднага Ботев отговори чрез Мертенс. Нвачукву проби по левия фланг, влезе навътре и след рикошет топката попадна в Мертенс, който без да се бави, шутира от движение. Ударът беше силен, но насочен право във вратаря на гостите.

Мачът се отвори и станахме свидетели на добра атака на ЦСКА 1948. Сердюк нахлу в наказателното поле, но не успя да преодолее Ханкич от малък ъгъл. В 32-рата минута Ботев разгърна добра атака, при която Уме беше намерен на скорост в наказателното поле. Той опита да стреля с левия си крак, но топката премина покрай гредата. Само минута по-късно Нвачукву проби и излезе на голова позиция, но Теодор Иванов застана на пътя на топката и бе последна преграда пред голлинията.

В 60-ата минута Талис стреля директно от фаул, но Ханкич боксира. Четири минути по-късно Николай Митков шутира към долния десен ъгъл на вратата. Втарарят Петър Маринов плонжира и закачи топката с върха на пръстите си. Вместо да посочи ъгловото флагче, главният съдия Георги Гинчев отсъди аут. В 75-ата минута опасен удар на Джеймс Ето'о прелетя над горната греда на ЦСКА 1948.

В 82-рата минута Балоянис стигна до аутлинията, но след подаването му Мартин Секулич не намери очертанията на вратата. В 85-ата минута Ботев поведе, а в прегръдките на своите съотборници попадна намиращият се в отлична форма Дилан Мертенс. След центриране от корнер Ивайло Видев успя да нанесе удар с глава, при който топката се отби в страничната греда. Защитата на гостите не се ориентира добре в ситуацията и от близка дистанция Мертенс опъна мрежата.

Стигна се до намесата на ВАР, след която голът беше отменен заради засада на Мертенс, а главата на Видев беше бинтована след сблъсък с противник. Поради тази причина домакините имаха претенции за дузпа.

БОТЕВ - ЦСКА 1948 0:0

Стартови състави:

Ботев: Хидайет Ханкич, Йонас Там, Дилан Мертенс, Джеймс Етоо, Самуел Акере, Николай Минков, Янис Карабельов, Уме Емануел, Константинос Балоянис, Кристиан Нвачукву, Ивайло Видев

Резерви: Матвей Игонен, Ехие Укаки, Мохамед Брахими, Мартин Секулич, Фаустас Степонавичус, Димитър Папазов, Лъчезар Балтанов, Мирослав Георгиев, Бисер Бонев

треньор: Душан Керкез

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Росен Божинов, Талис Енрике, Бирсент Карагарен, Радослав Кирилов, Теодор Иванов, Симеон Василев, Стив Фуртадо, Емил Ценов, Евгений Сердюк, Антонио Вутов

Резерви: Леви Нтумба, Джонатан Перейра, Том Рапнуи, Марто Бойчев, Симеон Димитров, Райън Бидунга, Валентин Йосков, Марио Топузов, Неделко Пишчевич

треньор: Валентин Илиев

Снимки: Startphoto