Йоана Илиева срещу алжирка на старта на Гран при на Сеул

Йоана Илиева ще срещне алжирката Зохра Нора Кели в първия си двубой от Гран при турнира по сабя в Сеул.

Българската фехтовачка, която преди броени дни се класира за Олимпийските игри в Париж, ще покаже класата си във втория ден от турнира в южнокорейската столица, който стартира в неделя.

Възпитаничката на фехтовален клуб "Свечников" пропусна първия ден, тъй като е поставена под номер 7 като осма в световната ранглиста.

В надпреварата, в конкуренция с най-добрите фехтовачки в света, участва и още една българка. Това е Олга Храмова. Тя започна състезанието много добре, като записа три победи и три загуби в групите и се класира за втория кръг на елиминациите. Там тя се изправи срещу Лариса Айфлер от Германия, но отстъпи с 10:15. Това ѝ отреди 79-о място в крайното класиране.