Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Нюкасъл изпревари Манчестър Юнайтед и засили Бърнли към Чемпиъншип

Нюкасъл излезе на шесто място във временното класиране на Премиър лийг, изпреварвайки Манчестър Юнайтед, след като разби с 4:1 като гост отбора на Бърнли. "Свраките" в момента имат две точки повече от "червените дяволи", които в понеделник гостуват на Кристъл Палас. След като по същото време Нотингам Форест победи вече изпадналия Шефилд Юнайтед, Бърнли вече е на цели пет точки от спасителната зона, а и със значително по-лоша голова разлика, така че тимът на Венсан Компани се нуждае от чудо, за да се спаси.

Една промяна имаше в състава на Копмани в сравнение с равенството с Манчестър Юнайтед - Джош Браунхил замени Давид Фофана. Калъм Уилсън се завърна в игра за Нюкасъл и за първи път през сезон той започна заедно с Александър Исак в атаката на "свраките". Елиът Андерсън седна на пейката. Емил Крафт пък замени контузения Фабиан Шер.

Бърнли започна по-добре, но Нюкасъл поведе в резултата в 19-ата минута, когато Исак засече на близката греда ниско центриране на Мърфи. Мурич изби, но Уилсън направи добавка отблизо за 0:1. В 26-ата минута Ливраменто можеше да удвои, но Мурич се намеси добре и спаси силния му удар. Вторият гол бе факт в 35-ата минута. Гордън пресече едно подаване в своята половина, след което напредна и с дълго подаване намери Калъм Уилсън. Той проби отдясно, но бе блокиран около аутлинията. Топката стигна до Лонгстаф, който стреля в ъгъла за 0:2.

Всичко приключи окончателно в 40-ата минута, когато Бърн отне от Асиньон, след което Гордън пое топката и я върна към непокрития Гимараеш, когато стреля до близката греда за 0:3.

В 53-тата минута Александър Исак пропусна дузпа, но само три минути след това шведът се реваншира и се разписа от игра за 0:4. Исак започна атаката, която след това премина през Уилсън и Мърфи, който подаде по земя към шведа и Исак се разписа отблизо.

В 86-ата минута Дара О'Шей върна един гол, след като засече с глава центриране от корнер. Това обаче не бе никаква утеха за домакините.

Снимки: Imago