Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 0:0

Реал Сосиедад се справи с Лас Палмас

След три поредни мача без успех Реал Сосиедад се завърна на пътя на победите. Баските спечелиха с 2:0 домакинството си на Лас Палмас. Тимът от Сан Себастиан е шести в класирането, като седем точки го делят от петия Атлетик Билбао.

Иманол Алгуасил бе направил някои промени в състава и заложи на Шералдо Бекер, който донесе победата на тима. Първата по-сериозна ситуация обаче бе пред вратата на домакините. При нея Реморо направи спасяване. Отговорът на Реал Сосиедад бе удар с глава на Мерино, който завърши в гредата. Евентуален гол нямаше да бъде признат, защото бе вдигната засада.

Баските доминираха, а Андре Силва пропусна добра възможност. Все пак те поведоха, след като опит за изчистване на Валес се удари в Алекс Суарес и топката се озова в мрежата. Бекер отбеляза много хубав гол в самия край на първото полувреме. Той бе близо до ново попадение и малко след почивката. Лас Палмас не успя да отговори през втората част и домакините нямаха проблем да стигнат до успеха.

Лас Палмас е без победа в елита на Испания в десет поредни двубоя. Клубът от Гран Канария заема 14-то място в Ла Лига с 37 точки.