Оже-Алиасим ще спори за титлата в Мадрид, трети съперник на канадеца се контузи

Феликс-Оже Алиасим стигна до финала на турнира в Мадрид. Канадецът за първи в кариерата си ще спори за титлата в надпревара от сериите “Мастърс 1000”. Оже-Алиасим преодоля полуфиналната фаза след отказване на Иржи Лехечка. Мачът между двамата продължи само 6 гейма. При 3:3 Лехечка получи травма в гърба и напусна корта със сълзи на очи.

Чехът е третият съперник на Оже-Алиасим в хода на турнира, който се отказва. Още на 1/16-финалите Иржи Меншик, който преди това победи Григор Димитров, се контузи в началото на втория сет. На четвъртфиналите водачът в схемата Яник Синер изобщо не излезе за мача срещу Оже-Алиасим, а сега травма спря и Лехечка.

“Не мога да повярвам какво става. Това е някаква лудост. Никога досега не съм бил в подобна ситуация. Наистина е странно”, заяви Оже-Алиасим.

„Съжалявам за него. Аз самият имах много контузии и мога да си представя какво е чувството да си тръгнеш в такава нощ, след като си се надявал да победиш“, каза още 26-годишният канадец.

На финала той ще се изправи срещу Андрей Рубльов. По-рано днес руснакът надигра Тейлър Фриц с 6:4, 6:3.

Въпреки разочарованието от пропуснатия шанс, Лехечка ще запомни турнира в Мадрид с победата над Рафаел Надал. За легендарния испанец това беше последно участие в надпреварата в испанската столица.