Димитър Кузманов победи петкратен шампион от Големия шлем на двойки

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на квалификациите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Екс-ан-Прованс (Франция) с награден фонд 205 хиляди евро.

Българинът победи на старта представителя на домакините Пиер-Юг Ербер с 6:4, 6:2. Срещата продължи 73 минути. Французинът е седми поставен в схемата, бивш №36 в световната ранглиста на АТР и петкратен шампион от Големия шлем на двойки.

Кузманов взе един път подаването на съперника си по пътя към успеха в първия сет, а във втората част беше още по-убедителен и след два пробива затвори мача.

Пловдивчанинът заработи 3 точки за ранглистата и 1095 евро от наградния фонд, а в спор за място в основната схема ще играе утре срещу победителя от двубоя между №2 в пресявките Фелипе Алвеш (Бразилия) и Юго Бланше (Франция).