Какви са целите и очакванията за волейболните национали преди Лигата на нациите - Джанлоренцо Бленджини и звездите на отбора с отговорите

Куп пропуски лишиха Унион (Берлин) от успех като гост на Борусия (Мьонхенгладбах)

Борусия (Мьонхенгладбах) и Унион (Берлин) не можаха да си вкарат гол и завършиха 0:0 в мач от 31-вия кръг от Бундеслигата. Гостите могат да съжаляват повече за нулевото равенство, тъй като удариха две греди и пропуснаха още няколко добри положения.

Така Гладбах продължава със слабата си форма, като има само една победа в последните си осем мача. Тимът е само с две точки пред днешния си съперник, който поне спря поредицата от три поредни поражения. И двата отбора се намират близо до опасното 16-о място, което би отредило бараж срещу третия от Втора Бундеслига.

Първото по-сериозно положение бе за домакините в 8-ата минута, когато Аласан Плеа бе изведен в добра позиция и стреля, но в ръцете на Фредерик Рьонов.В 23-тата минута последва и неточен удар на Ко Итакура. Само две минути по-късно обаче гостите имаха най-чистата възможност за гол дотук в мача, когато Кевин Фоланд стреля опасно от дистанция, но топката срещна напречната греда.

Втората част започна с два нови опасни далечни изстрела за гостите. Първият от тях бе отправен от Брендън Аарансън в 52-рата минута, но Мориц Николас успя да избие в корнер. Само минута по-късно и Люка Тусар пробва късмета си с шут от дистанция, който профуча съвсем близо до вратата на Гладбах. Берлиначни имаха още един отличен шанс да открият резултата в 62-рата минута след груба грешка на Нико Елведи, който подари топката на Фоланд. Нападателят излъга вратаря на домакините, но ударът му от малък ъгъл отново намери гредата.

По-добрата игра на Унион продължи и тимът направи нов фрапантен пропуск десетина минути по-късно, когато Тусар намери  Андрас Шефер, който от непосредствена близост не уцели вратата на Николас. Домакините пък опитаха да отговорят с удар на Марвих Фридрих, минал встрани. Последваха по-спокойни минути, за да се стигне до последната секунда на срещата, когато “жребчетата” изпълниха корнер, след който Франк Онора центрира, а отново Фридрих стреля опасно с глава, но Рьонов се намеси и спаси точката за тима си.

Снимки: Gettyimages