Двузвездният Интер постави начало на празненствата с два гола

Новият първенец на Италия Интер надви Торино с 2:0 у дома в двубой от 34-тия кръг. Хакан Чалханоолу реализира и двата гола, като първият падна в 56-ата минута, а вторият дойде от дузпа четири по-късно. Преди началото гостите направиха шпалир на шампиона.

Този мач сложи началото на големите празненства днес по случай триумфа на отбора със Скудетото. Още в понеделник тимът на Симоне Индзаги си беше гарантирал златните медали след 2:1 над Милан, но шампионският парад беше оставен за неделния ден. За самия двубой с Торино поне 75 000 зрители изпълниха “Джузепе Меаца” и се отчетоха с атрактивна хореография.

След това купонът продължава с тур из Милано, в който отборът ще обикаля в продължение на около пет часа върху два открити автобуса. Кулминацията ще бъде в 22:00 часа на прочутия площад “Дуомо”, в чийто район се очакват около 100 000 празнуващи тифози. Самият трофей обаче ще бъде даден по традиция в последното домакинство от сезона в Серия "А", което ще е на 19 май срещу Лацио.

В спортно-технически аспект двубоят с Торино като че ли остана на заден план. Играчите на Индзаги направиха неубедително първо полувреме, в което отправиха само един точен изстрел. След почивката обаче нещата бързо се промениха. Още в 49-ата "биковете" останаха в намален състав заради директен червен картон на Адриен Тамезе за нарушение срещу откъсналия се Хенрих Мхитарян. Първоначално реферът Мария Капути беше показала жълт картон, но след намеса на ВАР преразгледа ситуацията и промени решението си.

Численото предимство бързо даде резултат, защото само седем минути по-късно Чалханоолу реализира за 1:0 с удар с левия крак.

Веднага след това Интер стигна и до дузпа, след като Тюрам беше препънат от Матео Ловато. Лаутаро предостави изпълнението на Чалханоолу, който с мощен шут удвои резултата, а минутата беше 60-а.

После темпото отново спадна и чак до 84-тата Интер нямаше точен удар.

Освен всичко, двубоят влиза в историята като първият мач в Калчото, който е ръководен изцяло от женска съдийска бригада на терена. Мария Капути беше главен рефер, а нейни асистенти бяха Франческа Ди Монте и Тициана Трашати. Останалите членове на съдийската бригада са мъже.