Манчестър Юнайтед не успя да пречупи Бърнли

Манчестър Юнайтед за пореден път разочарова феновете си през този сезон. “Червените дяволи” не успяха да победят предпоследния в класирането Бърнли на “Олд Трафорд” и срещата завърши 1:1. Антони откри резултата в 79-ата минута, а резервата Зеки Амдуни изравни от дузпа в 88-ата минута.

Отборът на Ерик тен Хаг доминираше до средата на първото полувреме и в голяма част от второто, но не успяваше да се възползва от шансовете си. Преди почивката Бруно Фернандеш удари греда. Грешката на Ман Юнайтед позволи на Нюкасъл да се доближи на точка в битката за шестото място. За Бърнли това е ценна точка, но може би недостатъчна. Отборът на Венсан Компани е в зоната на изпадащите и изостава на две точки от 17-ия Нотингам.

Срещата започна с голови ситуации и пред двете врати. Преди да е изминала първата минута гостите организираха атака и Фофана бе изведен на добра позиция. Ударът му бе отклонен от Каземиро и не затрудни Онана. Отговорът на “червените дяволи” бе отлична възможност за Гарначо след центриране на Бруно Фернандеш. Аржентинецът пропиля шанса, след като прати топката над вратата.

Тимът на Тен Хаг доста лесно се справяше със защитата на съперника. В осмата минута великолепно подаване на Бруно Фернандеш изведе Антони сам срещу вратаря. Вратарят скъси ъгъла и бразилецът стреля покрай вратата. Положенията пред Мурич се редяха едно след друго и секунди по-късно Ериксен стреля от добра позиция, но и той не успя да намери целта.

Ман Юнайтед определено доминираше и не спираше да атакува. След като създаде три добри възможности за съотборниците си, Бруно Фернандеш можеше да открие резултата в 19-ата минута. Португалецът получи топката от Хойлунд в наказателното поле, а мощният му удар разтресе дясната греда зад Мурич. Следващият изстрел към вратаря бе дело на Коби Мейну, а топката мина покрай вратата.

Пропуските на домакините даваха надежди на Бърнли и тимът на Компани започна да поглежда към вратата на съперника. В 26-ата минута хубав удар на Одоберт бе посрещнат от прекрасно спасяване на Онана. Малко по-късно бърза атака на гостите завърши с неточен удар на Фостър от отлична позиция. В този период ситуацията на терена изглеждаше доста различно. Бърнли заигра уверено, а “червените дяволи” изглеждаха разколебани. След един ъглов удар Бруно Фернандеш изчисти лошо и топката стигна до О’Шей, но ударът му бе неточен. Малко по-късно защитата на домакините не се справи и центриране от фал, Фостър стреля с глава отблизо, а Онана направи блестящо спасяване.

Ман Юнайтед тотално бе загубил инициативата, а започнаха и грешките. Гостите откраднаха топката от Мейну в центъра и Фостър бе изведен сам срещу вратаря. Онана отново се справи отлично. Той излезе добре и не позволи топката да мине покрай него. В 41-ата минута тимът на Тен Хаг създаде опасна ситуация за първи път от 20 минути. Атаката завърши с удар на Гарначо във външната страна на мрежата.

Втората част започна с добра атака на Бърнли, но след това “червените дяволи” се активизираха и последна силен период за домакините. След отличен пробив на Гарначо той подаде на Антони, но неговият удар прати топката в ръцете на вратаря. Малко по-късно Гарначо пробва да преодолее Мурич, но не бе достатъчно точен. Хойлунд също имаше възможност, но се забави и не успя да стреля.

Срещата продължи да е много отворена, но и двата отбора грешаха при завършването на атаките - при последното подаване или удара. Вратарят на гостите се справи отлично в 69-ата минута, когато Гарначо получи топката на прекрасна позиция и стреля силно. Двата тима опитваха да атакуват веднага след като взимаха топката. Високото темпо обаче водеше до доста грешки.

“Червените дяволи” успяха да поведат в 79-ата минута след груба грешка на Сандер Берге. Подаване на норвежеца бе пресечено от Антони, който напредна, удържа на натиска на бранител и с прецизен удар преодоля вратаря. За него това е първи гол във Висшата лига от повече от година.

След грешка на Каземиро последва разбъркване в наказателното поле. Онана опита да избие топката, но уцели главата на Амдуни и след разглеждане съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад бялата точка и изравни резултата. Последва опит за натиск на Ман Юнайтед, а Каземиро можеше да се реваншира за грешката си. Бразилецът засече топката с глава след центриране, но ударът не затрудни особено Мурич. Последва атака на гостите и прекрасна възможност за Одоберт. Той стреля по диагонала, но Онана бе на високо ниво и отрази удара.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БЪРНЛИ 1:1
1:0 - Антони (79)
1:1 - Амдуни (88-д)