Бохум надигра Хофенхайм и запази надеждите за оцеляване

Отборът на Бохум победи с 3:2 тима на Хофенхайм в среща от 31-вия кръг на германската Бундеслига. Головете за победителите отбелязаха Кевин Щьогер (34’, 64’) и Феликс Паслак (45’+2’), а за гостите се разписа Андрей Крамарич (73’).

Успехът даде на Бохум аванс от три точки пред първия в “опасната зона” Майнц 05, който обаче тепърва трябва да изиграе мача си от кръга.

Домакините поведоха в 34-ата минута след отлично изпълнен пряк свободен удар от Кевин Щьогер. Две минути след това Тим Дрекслер от гостите нацели напречната греда. В добавеното време на първата част Феликс Паслак се възползва от грешка в отбраната на Хофенхайм и удвои резултата. В 64-ата минута Бохум вкара трети гол чрез Щьогер.

Девет минути след това гостите намалиха. Давид Юрашек стреля, а Андрей Крамарич сложи крака си на пътя на топката, за да отбележи. В 84-ата минута отново Крамарич бе точен с удар от границата на наказателното поле.