Двама българи ще играят на полуфиналите на турнира на Тенис Европа в Пазарджик

Българите Георги Георгиев и Борис Борисов се класираха за полуфиналите на сингъл при юношите на турнира до 14 г. от трета категория Тенис Европа в Пазарджик. Надпреварата се провежда при много добри условия на кортовете на ТК „Фаворит".

Поставеният под №1 при юношите Георги Георгиев победи на четвъртфиналите друг българин Никола Божилов с 6:2, 6:0. Това е трета поредна победа за Георгиев на турнира без да загуби сет. В първите си три мача Георги загуби само пет гейма. За място на финала Георгиев ще играе срещу Казуки Накаджима (Япония).

Поставеният под №4 Борис Борисов победи на четвъртфиналите с 5:7, 6:3, 6:4 Йоан Ле Кавернек от Франция. Преди този мач Борис постигна две победи без да загуби сет. На полуфиналите Борисов ще играе срещу Кейсуке Косака (Япония) с 3:6, 1:6.

При девойките Каролина Костова загуби на четвъртфиналите с 2:6, 3:6 от Руксандра-Мария Давид от Румъния.

За съжаление българчетата не успяха да се класират за полуфиналите в надпреварата на двойки.