Минчев заби хеттрик в Кипър

Българският национал Георги Минчев се отличи с хеттрик за АЕЛ Лимасол, при победата с 5:4 над Неа Саламис в среща от 37-ия кръг кипърската Първа дивизия. Така българинът вече има общо 8 гола, като е изиграл 16 мача за отбора си.

По отношение на класирането Минчев и компания се намират на второ място в спасителния плейоф, като имат цели 19 точки преднина спрямо отборите в зоната на изпадащите.

В Лимасол се игра открит футбол, който доведе до цели 9 гола. Георги Минчев бе голямата звезда на първото полувреме, като се разписа два пъти - веднъж в 13-тата минута и втори път в 28-ата.

След почивката съперникът от Саламис се събуди и намали изоставането след гол на Йоргос Папагеоргиу в 54-ата минута, но домакините светкавично върнаха преднината си от две попадения и в 58-ата минута Евдорас Силвестрос се разписа.

Последва нов натиск от страна на отбора на Неа, като този път се стигна до изравняване на резултата, при което Мигуелито в 67-ата и Лусиано Нрасинг от дузпа в 81-вата вкараха новите голове.

Остатъкът от двубоя не спря да предлага емоции и в 86-ата минута Георги Минчев даде нова преднина на своите, оформяйки своя хеттрик. В добавеното време обаче съдията даде нова дузпа на гостите, която бе реализирана отново от Нарсинг.

Въпреки това играчите на АЕЛ събраха сили за финален щурм и малко преди последния съдийски сигнал Андреас Макрис вкара победното попадение.

С успеха отборът от Ларнака се върна на победния път след загубата с 1:4 в миналия кръг от лидера в плейофната група Аполон (Лимасол), докато футболистите на Неа загубиха за трети пореден път.

До края на шампионата Мартин Минчев ще има още един шанс за изява - в последния кръг на Първа дивизия на 29-и април (понеделник) от 19:30, когато АЕЛ Лимасол ще гостува на Докса (Катокопия).

Снимка: AEL Limassol FC// Twitter