Борнемут победи и изпревари Уулвърхамптън

Борнемут се изкачи в горната половина на класирането на Премиър лийг след минимална победа с 1:0 при гостуването на Уулвърхамптън. Антоан Семеньо отбеляза единствения гол за "черешките", които събраха 45 точки и изпревариха днешния си съперник. Ганаецът се разписа малко преди почивката. В последните 10 минути Борнемут беше с човек по-малко заради червения картон на Милош Керкез, но издържа на натиска на "вълците".

Гостите прекъснаха серия от три мача без победа, а Уулвс се намира в криза и няма успех в последните си шест двубоя в Премиър лийг. Съставът на Гари О'Нийл е 12-и в подреждането.

Борнемут изигра силно първво полувреме, в което доминираше и създаде няколко чисти положения пред вратата на Жозе Са. В 37-ата минута Семеньо наказа грешка в защитата на домакините и отблизо откри резултата. Преди това вратарят на Уулвърхамптън спаси удари от чисти позиции на Керкез и Джъстин Клуйверт. За "вълците" шанс се откри пред Пабло Сарабия още в началото, но Марк Травърс внимаваше и изби.

В 65-ата минута Хий-Чан Хуан засече центриране от десния фланг и прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради нарушение на негов съотборник в хода на атаката. В 79-ата минута унгарският национал Керкез извърши грубо нарушение срещу Мат Дохърти и остави Борнемут в намален състав.

В самия край на срещата Макс Килман помисли, че е изравнил, но и неговото попадение не беше зачетено, а причината е, че бранителят на Уулвъртхамптън се намираше в положение на засада. По този начин "вълците" удължиха негативната си серия, а Гари О'Нийл не можа да постигне добър резултат срещу бившия си клуб.