Марсилия с поредна грешна стъпка

Отборите на Тулуза и Марсилия направиха равенство 2:2 в среща от 30-ия кръг на френската Лига 1. Загубените две точки още повече отдалечиха провансалци от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири, докато за съперниците им се очертава да доиграят шампионата на спокойствие със стабилна дистанция пред тройката на дъното.

Гостите трябва да се радват, че стигнаха дори до точката, като я спечелиха след драматична развръзка в самия край на мача. Те бяха повели в 38-ата минута след гола на Жан Онана, но в първата минута на продължението на откриващата част Расмус Николайсен изравни.

След почивката играчите на Тулуза осъществиха пълен обрат след гола на Ян Гбохо в 82-рата минута и вече се виждаха победители, но допуснаха изравняване в петата минута добавеното време, когато Фарис Мумбаня спаси марсилци от пълното унижение.

Въпреки това отборът, воден от Жан-Луи Гасе не успя да спечели в четвърти пореден мач, докато за същия период играчите на треньора Карлес Мартинес не познават вкуса на поражението.