Кристъл Палас разби Уест Хам, вкара им четири гола за по-малко от половин час

Кристъл Палас разгроми Уест Хам с 5:1 в мач от 34-ия кръг на Премиър лийг. Лондончани нанесоха съкрушителния си удар още в първия половин час, когато Майкъл Олисе (7’), Еберечи Езе (16’), Емерсон Палмиери (20’автогол) и Жан-Филип Матета (31’) бяха точни. Микаел Антонио (40’) върна едно попадение пет минути преди края на първата част. Жан-Филип Матета (64’) вкара нов гол за домакините, а нов автогол този път на Тайрик Мичъл (89’) оформи крайния резултат.

Майкъл Олисе изведе своя тим напред още в седмата минута, когато засече с глава след балонно центриране на Йоаким Андерсен отляво. Еберечи Езе удвои преднината на “орлите” с красиво ножично изпълнение в 16-ата минута, след като топката се отклони точно в него след спасяване на Лукаш Фабиански. Играчите на Оливър Гласнер вкараха трети гол четири минути по-късно, когато Емерсон Палмиери си отбеляза автогол докато опитваше да изпревари Даниел Муньос на метър пред голлинията. В тези минути отбраната на Уест Хам сякаш изобщо не бе на терена и оставяше огромни пространства за футболистите на Оливър Гласнер, които се възползваха от тях. Точно след изтичането на половин час игра те стигнаха до нов гол, а него автор този път бе Жан-Филип Матета.

Микеал Антонио намали изоставането на Уест Хам пет минути преди края на първата част, когато след фал кълбото бе пратено в наказателното поле, а там Томаш Соучек намери нападателя. Домакините си върнаха преднината от четири попадения в 64-ата минута, когато Матета вкара втория си гол в срещата след отличен пробив и пас на Еберечи Езе. Крайният резултат бе оформен в последната минута на редовното време, когато Тайрик Мичъл върна към Дийн Хендерсън, а вратарят не се справи със спирането и топката комично влезе в мрежата му. Така в крайна сметка Кристъл Палас направи поредна важна крачка към спасението и вече е на 14-ото място с 36 точки. Това пък бе сериозен удар по амбициите на Уест Хам за по-високо класиране. Ако “чуковете” бяха спечелили днес, то те щяха да изпреварят Манчестър Юнайтед и Нюкасъл и да стигнат до шестото място.