Борис Станков и Никола Бушняков в студио "Дерби": "Скачени съдове" ли са Левски и ЦСКА-София

Монца срази Перуджа във финал №2 в Италия и изравни серията

Волейболистите на Минт Веро Волей (Монца) победи драматично Сър Суса Вим (Перуджа) с 3:2 (25:20, 23:25, 21:25, 25:19, 15:11) във втората финална среща от Суперлигата на Италия, която се игра в зала “OpiquadArena”.

Така възпитаниците на Масимо Екели изравниха серията до 1-1 победи.

Третата финална среща ще се играе на 25 април от 19,00 часа в Перуджа.

Играе се до 3 победи от 5 мача.

Фернандо Крелинг и компания спечелиха първата част 25:20.

Капитанът на Перуджа Вилфредо Леон се завърна в игра още в първата част и помогна на съотборниците си да спечелят втория и третия гейм.

Ран Такахаши и съотборниците му взеха четвъртата част с 25:19 и вкараха мача в тайбрек.

Домакините от Монца поведоха в решаващата 5-а част с няколко точки. Тройна блокада изведе Монца до 13:9 в тайбрека. Уасим Бен Тара атакува успешно за 10:13. Домакините стигнаха до мачбол при 14:10. Флавио Жуалберто атакува в центъра за 11:14. Монца стигна до успех в тайбрека с 15:11, а с това и в мача с 3:2 гейма.

Канадецът Стивън Маар изигра поредния си фантастичен двубой за Монца и заби 28 точки (1 ас, 4 блока, 68% ефективност в атака, 24% перфектно и 29% позитивно посрещане - +13).

Японецът Ран Такахаши добави 14 точки (2 аса, 4 блока, 48% ефективност в атака, 19% перфектно и 54% позитивно посрещане - +7).

Вторият канадец Ерик Льопки се отличи с 13 точки (2 аса, 38% ефективност в атака, 9% перфектно и 9% позитивно посрещане - -4).

Вилфредо Леон се развихри за Перуджа с 24 точки (2 аса, 76% ефективност в атака, 7% перфектно и 32% позитивно посрещане - +13).

Уасим Бен Тара добави 20 точки (2 блока, 58% ефективност в атака - -1).

Камил Семенюк записа 10 точки (34% ефективност в атака, 4% перфектно и 42% позитивно посрещане - +4).

Финал №2 в Суперлигата на Италия:

МИНТ ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) - СЪР СУСА ВИМ (ПЕРУДЖА) 3:2 (25:20, 23:25, 21:25, 25:19, 15:11)
МОНЦА: Фернандо Крелинг 1, Ерик Льопки 13, Ран Такахаши 14, Стивън Маар 28, Джанлука Галаси 7, Габриеле Ди Мартино 6 - Марко Гаджини-либеро (Петър Вишич, Ник Муянович, Артур Шварц 2)
Старши треньор: МАСИМО ЕКЕЛИ
ПЕРУДЖА: Симоне Джанели 2, Уасим Бен Тара 20, Камил Семенюк 13, Олег Плотницкий 4, Роберто Русо 9, Флавио Жуалберто 8 - Масимо колачи-либеро (Вилфредо Леон 24, Хесус Ерера, Себастиан Соле 1, Тим Хелд)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ.

СНИМКИ: legavolley.it