Вердер изненада Щутгарт за радост на Байерн

Запътилият се към Шампионската лига Щутгарт допусна неочаквана грешка, след като загуби с 1:2 при визитата си на Вердер (Бремен) в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Това е отлична новина за Байерн (Мюнхен), който води битка с швабите за втората позиция и вече има три точки преднина.

Резултатът на “Везерщадион” е изненада за мнозина, защото до този мач домакините бяха загубили пет от последните си шест срещи, а гостите бяха с девет победи и две ремита в изминалите си 11 мача.

Вердер обаче показа характер и се възползва от колебливата игра на Щутгарт в по-голямата част от двубоя. Марвин Дукш вкара за 1:0 от дузпа в 28-ата минута.

Минута преди почивката Дениз Ундав удари греда, пропускайки да изравни.

Четири минути след паузата Дукш покачи на 2:0 с второто си попадение.

Едва след това тимът на Себастиан Хьонес се разигра и натисна. В 71-вата Ундав все пак успя да се разпише, връщайки шансовете на гостите.

Щутгарт продължи да натиска и няколко минути преди изтичането на редовното време се създаде впечатление, отборът трябва да получи дузпа за задържане на Серу Гираси. Дълго продължило преразглеждане на атаката от ВАР обаче констатира “тънка” засада при паса към Гираси.

Така швабите загубиха за първи път за първенство от три месеца насам. Те обаче ще имат шанс отново да застигнат Байерн, защото предстои директен двубой, на който те даже ще са домакини на 4 май.

Успехът за Вердер е много ценен, защото благодарение на него разликата от опасната зона нарасна на 8 точки при четири оставащи кръга.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages