Теодор Митев е на 1/4-финал на турнира по бадминтон за юноши и девойки в Кипър

Теодор Митев достигна до четвъртфиналите в дисциплината юноши единично на международния турнир по бадминтон за юноши и девойки до 19 години в Никозия (Кипър).

Теодор Митев, който е само на 15, победи първо Хенри Саур (Германия) с 21:14, 21:15 за 29 минути, след което надделя над 14-ия в схемата Адам Травински (Израел) с 21:9, 21:15 за 24 минути.

В спор за място на полуфиналите Митев загуби от водача в схемата Бхарат Латхееш (ОАЕ) с 15:21, 12:21.

17-годишният Цветан Иванов също се представи много добре и записа два успеха - над Христос Папахристос ( Гърция) с 21:6, 21:7 и над Арне Курнатовски ( Германия) с 21:9, 21:10.

В дисциплината двойки девойки Цвети Катерова и Рая Пашова също спечелиха два мача и се класираха за четвъртфиналите, където загубиха в оспорван двубой от третите в схемата Аня Блажина и Ариана Корент (Словения) с 21:19, 15:21, 12:21 за 40 минути.

Осем български състезатели участват в надпреварата, в лицето на Цветан Иванов, Мартин Стратиев, Йордан Йорданов, Теодор Митев, Николай Колев, Рая Пашова, Десислава Каркадакова, Цвети Катерова. Всички национали състезатели записаха поне по една победа. Треньори и водачи на отбора са Орлин Цветанов и Мартин Цветков.

Снимки: Sportal.bg