Шумен-61 и Локомотив (ГО) на Суперфинала в хандбалното първенство за трета поредна година

Фаворитите Шумен-61 и Локомотив (Горна Оряховица) се класираха за Суперфинала на "А" РХГ при мъжете за трета поредна година.

Защитаващите титлата си от последните три сезона шуменци, които завършиха като победители в редовния сезон, нямаха особени проблеми и във втория полуфинал срещу домакина Фрегата (Бургас) и стигнаха до убедителен успех с 38:26 (17:12), с което спечелиха серията с 2-0 победи.

По-оспорван беше другият полуфинал, в който Локомотив надделя като гост над Осъм (Ловеч) с 23:22 (16:11) и също записаха втори успех, за да продължат борбата за златото. "Железничарите" взеха ранна преднина от 2-3 гола, която постепенно увеличиха и малко преди почивката тя достигна 16:9. През второто полувреме ловчалии намалиха изоставането си до 16:18, но пропуснаха някои шансове и в крайна сметка горнооряховци дръпнаха с 23:20, като в последните пет минути не допуснаха да бъдат застигнати.

Шумен-61, който в началото на април спечели Купата на България и се стреми към втори последователен дубъл, има домакинско предимство във финалната серия до две победи, която ще се играе през май. Фрегата и Осъм пък ще играят в серия за бронзовите медали.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Вътрешна снимка: regnews.net