Хофенхайм превъзмогна хеттрик на свой юноша по пътя към Европа

Хофенхайм спечели по драматичен начин с 4:3 над Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Тази победа оставя домакините в борбата за седмата позиция, която изглежда, че ще означава място в Лигата на конференциите.

Това е почти сигурно, тъй като се очертава Германия да получи пета квота за Шампионската лига, което пък ще позволи на седмият да продължи в най-новия турнир на УЕФА, след като шестият ще е в Лига Европа.

Отборът от Зинсхайм заби победния си гол в първата минута на добавеното време чрез Антон Щах. Преди това Хофе водеше с 3:1, но насреща си имаше развихрилият се юноша на клуба Робин Хак, който се отчете с хеттрик за Гладбах, заличавайки въпросното изоставане.

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Ваут Вегхорст реализира първото попадение за домакините в 36-ата минута, но само три по-късно Хак откри сметката си - 1:1.

Два далечни удара на Гриша Прьомел (58’) и на миналия през Ливърпул Озан Кабак (66’) осигуриха надежден аванс на домакините от 3:1.

Той се задържа така до 78-ата, когато Хак намали разликата до един гол. В 89-ата възпитаникът на школата на Хофенхайм дори изравни, след като изненада вратаря Оливер Бауман.

Веднага след подновяването на играта обаче домакините съумяха да стигна до гол за 4:3 чрез резервата Щах.

Победа в този двубой щеше да съхрани шансовете на Борусия да се намеси в борбата за седмото място, но това вече изглежда мисия невъзможна, тъй като до края остават само четири кръга.