Волфсбург спечели важни три точки в битката за оцеляване

Волфсбург стигна до успех в директна битка с един от конкурентите си за оцеляване в Бундеслигата. "Вълците" спечелиха с 1:0 домакинството си на Бохум и се отдалечиха малко от зоната на изпадащите. Единственото попадение в мача реализира Йонас Винд в 43-ата минута.

След един ранен шанс за домакините мачът се превърна в нервна битка без много футболни достойнства. Волфсбург имаше някакво предимство в началото, а Бохум заигра по-добре след първия половин час. Тогава гостите създадоха добра възможност, но вратарят Перван се намеси. Попадение на Остерхаге пък не бе зачетено поради засада.

Добрият период на Бохум завърши с гол в тяхната врата малко преди почивката. Те не успяха да изчистят на няколко пъти и Винд откри резултата. "Вълците" стигнаха бързо до шанс за гол в началото на второто полувреме, но гостите доминираха играта след почивката. Те обаче бяха спирани от добре организирана защита на съперника.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!