Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Рилски спортист заслужи бронза във втора поредна година

Носителят на Купата на България Рилски спортист се наложи над Локомотив София с 90:45 (29:13, 25:9, 19:12, 17:11) като домакин в Самоков във втория мач от плейофа за третото място в женския баскетболен шампионат на страната. Така баскетболистките на Рилски спортист надделяха с 2-0 победи в серията и спечелиха бронзовите медали в първенството за втора поредна година. Преди ден самоковки надиграха Локомотив със 79:55 като гости в зала "Триадица" в първия мач в столицата.

Рилски спортист започна концентрирано двубоя в Самоков и натрупа аванс от 16 точки - 29:13 след първите 10 минути игра. До почивката домакините, начело с Деница Манолова, продължиха да увеличават преднината си, която в един момент достигна 34 точки. в края на първото полувреме резултатът бе 54:22, а Манолова бе реализирала 14 точки.

След почивката Рилски спортист също доминираше, а преднината на тима надхвърли 40 точки. Преди последната четвърт Локомотив София изоставаше с 34:73 и до края не успя да се противопостави съществено на домакините. Най-голямата разлика в срещата бе 45 точки.

Старши треньорът на Рилски спортист Маргарита Маринкова даде възможност за изява на всичките си състезателки, а Деница Манолова завърши като най-резултатна с 14 точки.

Вероника Джикова се отличи с 12 точки, 6 борби и 11 асистенции за успеха, Драгана Николич реализира 12 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Радина Илиева добави 11 точки, 5 борби и 5 асистенции.

За Локомотив София по 8 точки отбелязаха Гергана Цекова, Маргарита Иванова и Ренета Димитрова.