Никола Цолов завърши тестовете в Барселона на 16-то място

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 16-то време в последния ден на тестове в Барселона, които бяха единствените предвидени в хода на сезон 2024.

Никола постигна 1:28.110 в заключителните минути на сутрешната сесия, когато направи квалификационна симулация. Неговото постижение бе с 1.076 секунди по-слабо от това на Мари Боя, който оглави класирането за екипа на Кампос.

След обедната почивка всички пилоти се фокусирах повече върху дългите серии от обиколки с повече гориво на борда и по-износени гуми. В нея нито един не успя да подобри своето постижение от сутрешната сесия, която практически реши класирането за деня.

Сред пилотите на АРТ Никола бе най-бавен, тъй като и Кристиан Менсъл, и Лорънс ван Хьопен дадоха по-добри времена от Българския лъв. От тримата най-бърз днес бе Ван Хьопен, който завърши на 10-та позиция, на 0.324 пред Цолов, а Менсъл се класира 12-ти, на 0.208 пред Цолов.

Сезонът във Формула 3 се подновява в средата на месец май със състезателния уикенд на пистата „Имола“, който ще съвпадне с Гран При на Емилия-Романя във Формула 1. Преди него Никола заема 16-то място в генералното класиране със седемте точки, които спечели в първия старт за сезона в Бахрейн.