Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Николай Грязин се среща с българските фенове

Състезаващият се за България Николай Грязин ще се срещне днес с българските фенове, решили да гледат на живо по отсечките рали „Хърватия”, 4-и кръг от Световния рали шампионат.

Грязин: В рали “Хърватия” ни очакват невероятно трудни пътища

Срещата ще започне в 12:00 часа местно време (13:00 часа българско) в сервизната зона на ралито, като пилотът и навигаторът му Константин Александров ще очакват феновете пред техния бокс.

Николай Грязин с важна победа преди рали „Хърватия”

От този сезон Грязин, който има и българско гражданство, се състезава с български лиценз и стартира 2024 с трето място в рали „Монте Карло” в своя клас и е един от претендентите за световната титла в WRC2 в настоящата кампания.

Николай Грязин ще се бори за точки в WRC2 в рали "Хърватия"

В подготовката си за рали „Хърватия” Грязин и Александров спечелиха първия кръг от местния шампионат – „Карловац”, като победиха с над 1:12 минути испанеца Пепе Лопес, който завърши втори в рали „Монте Карло”.

Грязин не успя да спечели първото си рали с български лиценз

Фаворит за победата в WRC2 в Хърватия е и сътоборникът на Грязин в Ситроен Спорт Йоан Росел, който спечели предишните две издания на асфалтовото състезание, което стартира днес с шейкдаун и официално откриване, а първите етапи са утре.