Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Милен Георгиев с втора титла от турнирите на Интерактив Тенис

Милен Георгиев завоюва втора титла в категория ITL 250 на любителската тенис общност, след като на финала на 360 Night Tour ITL 250 надви поставения под №3 в схемата Андрей Андреев с 6:3. Въпреки двойните и непредизвикани грешки, Милен триумфира на кортовете на софийския ТК “360”. Заедно с купата той прибави и 250 точки за националното класиране, а от понеделник влезе в топ 20 на Интерактив Тенис.

След изключителна битка, Андрей Андреев се класира за последния двубой в категория ITL 250, като успя да надвие Боян Петков. Играта им беше на много високо ниво, но при 7:6(7) Андрю продължи напред, където го очакваше Милен Георгиев.

Милен пък се осигури място на финала, след като отстрани шампиона от Ivanyane Cup ITL 250 Мартин Дамянов с 6:2. A както сподели самият Георгиев след мача: “Не се лъжете от резултата, Марто ми беше труден противник. Стана много хубав мач!”

Финалната среща започна без напрежение, а Милен Георгиев и Андрей Андреев показаха високо ниво на игра, борба за всяка точка и страхотни отигравания. Още в първите минути Георгиев успя да направи пробив и бързо си осигури комфортна преднина от 3:0. В четвъртия гейм пропусна възможност да направи втори пробив, а Андреев не само, че се възползва, но и върна жеста. При резултат 3:2 и сервис гейм за Андрю, Милен започна да търси още повече бекхенда му, а това доведе до серия от неточни ретури и гейм на нула за Георгиев.

Седмият гейм беше най-дълъг, почти 10 минути и най-оспорван. Напрежението и при двамата се увеличи, а грешките зачестиха. Милен направи цели 3 двойни грешки, но Андрей не успя да реализира възможностите и Георгиев поведе с 5:3. Всичко се реши в заключителния гейм, където само за няколко минути Милен стигна до 6:3. Запис от мача можете да гледате в YouTube канала на Интерактив Тенис

Следващото участие на двамата е на предстоящия турнир от категория ITL 500, отново на кортовете на ТК “360”. Регистрацията продължава до 19 април, а форматът на срещите е 2 от 3 къси сета до 4. Сред другите записани са водещият на Max Sport Петьо Борисов, победителят от Maleeva Winter Night ITL 500 Мартин Михайлов и небезизвестният Петър Додов. Можете да се регистрирате за участие от сайта www.interactive-tennis.com.