НА ЖИВО ОТ "ГЕРЕНА" С ПОСЛЕДНИ НОВИНИ ЗА ЛЕВСКИ

Никс грабна втората позиция на Изток

Шей Гилджъс-Алекзандър вкара 15 точки само за 16 минути игра, а Оклахома Сити победи Далас със 135:86 в последния си мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Със серия от пет поредни успеха Тъндър оглавиха класирането в Западната конфенция за първи път от 2012/13 година.

Любопитното е, че те имат еднакъв баланс с Денвър – 57 победи и 25 загуби, но са с по-добър баланс в директните мачове.

Седем състезатели в Оклахома завършиха с двуцифрен резултат днес, като Аарън Уигинс стартира от пейката и вкара 14 пункта, а Осман Диенг добави 13. Новобранецът Чет Холмгрен вкара 13 точки при 6 успешни стрелби от 8 опита, а също така взе и 9 борби за 11:32 минути игра.

Тимът на Далас, който първи научи мястото си в плейофната решетка от плей-ин претендентите, даде почивка на голяма част от титулярите си, начело с Тим Харадуей-джуниър. Брандън Уилямс беше реализатор номер 1 с 22 точки, а Оливие-Максенс Проспър добави 15. Срещата постави и негативен рекорд за Далас само с 33 процента успешна стрелба от игра.

Брадли Бийл вкара 36 точки при 14 от 21 стрелби с успех, в това число шест тройки, а неговият тим Финикс се справи с Минесота със 125:106. Девин Букър с 23 точки и 7 подавания беше втори реализатор за "слънцата", които изместиха Ню Орлиънс на 6-ото място на Запад, за да се спасят от участие в предварителния кръг. Минесота останаха на 3-о място и ще започнат със Сънс.

Бостън Селтикс – победител в редовния сезон в цялата Лига, се справи с Вашингтон със 132:122. Пейтън Причард постави свой личен рекорд с 38 отбелязани точки, а също така подаде и 12 паса, както и взе 9 борби. Причард вкара 15 пъти от игра, а Сви Михалюк завърши с 26 точки за Селтикс. Юджийн Оморуи отговори за столичани с 26 точки, а Джаред Бътлър добави 22. Вашингтон завърши сезона с шест загуби подред и на предпоследното 14-о място.

Джейлън Брънсън наниза рекордните 40 точки за Ню Йорк, а също така остана съвсем близо до трипъл-дабъл с 9 асистенции и 8 борби. Никс се справи със 120:119 с гостите от Чикаго с продължение и така завърши на второто място в Източната конференция. Никс приключи сезона с 50 победи, което се случва за втори път в последните 24 години.

Донте ДиВинченцо добави 25 точки, а също така важна беше и неговата тройка за 114:112 в 3:13 минута в продължението. За Биковете ДеМар ДеРоузън остана с 30 точки, 5 рибаунда и 5 асистенции. Никола Вучевич добави 29 точки и 11 борби за дабъл-дабъл.

Голдън Стейт победи Юта със 123:116, като Клей Томпсън вкара 25. Уориърс обаче не успяха да се придвижат над 10-ото място и ще започнат от плей-ин турнира за място в елиминациите, където първо срещат Сакраменто. Кингс пък се справиха с Портланд, но също остават на позицията си от преди два дни. Големите звезди на гостите от Сан Франсиско Стеф Къри и Дреймънд Грийн получиха изцяло почивка, докато времето на Томпсън беше лимитирано на 20 минути.

Денвър Нъгетс се справи с Мемфис със 126:11 с 21 точки на Джамал Мъри, а Никола Йокич прибави 15 и 15 борби. С тази победа гостите си гарантираха 2-ото място на Запад, изпреварвайки Минесота, които пък паднаха от Финикс.

Паоло Банкеро беше една от звездите, която си игра пълноценно за Орландо срещу Милуоки. Той вкара 26 точки, направи 11 борби и подаде 7 асистенции за победата на домакините със 113:88. Франц Вагнер остана с 25 точки и три откраднати топки. Орландо се класира за плейофите за първи път от сезон 2019/2020 и взема номер 5 на Изток, където ще срещне Кливланд. Бъкс търпи осма загуба в последните 11 мача, но като номер 3 ще срещне в първия кръг Индиана.

Маями победи Торонто със 118:103 с по 17 точки на Бам Адебайо и Тайлър Хиро. Гостите дойдоха в доста странен и в същото време съкратен състав, като почти не оказаха съпротива, с изключение на началото на втората част. Хайме Хакес-младши започна мача от пейката и завърши с 18 точки, но с втори пореден мач като титуляр и двуцифрен актив дава заявка за повече игрови минути.